Urządzamy kuchnię

Aktualna kuchnia to nie tylko pomieszczenie ,w którym gotujemy i spożywamy potrawy, ale też, spotkań i dyskusji. Warto zadbać, aby to wyjątkowe pomieszczenie było nie tylko wygodnie urządzone, ale także aby wykorzystane dekoracje i akcesoria nadawały niecodziennego charakteru kuchennemu wnętrzu. Taki rezultat można uzyskać używając fototapety kuchenne.

Wystrój kuchni może okazać się niezwykłym wyzwaniem. Charakter jaki wprowadzimy do tego miejsca będzie odzwierciedleniem osobowości lokatorów domu i królujących trendów. Niezwykle popularne aktualnie są minimalistyczne, jedno lub dwu kolorowe szafy, o połyskliwych i gładkich frontach. W takich zestawieniach dużą rolę odgrywają dodatki. Znakomitym uzupełnieniem takiej aranżacji mogą stać się fototapety umieszczone w przestrzeni między blatem, a szafkami wiszącymi.

Motywem cieszącym się dużą popularnością są produkty spożywcze. W kuchni świetnie będą wyglądać zdjęcia przedstawiające wonne przyprawy, orzeźwiające owoce i jarzyny czy wielobarwne makarony. Można także skusić się o fototapety obrazujące kawę w formie palonych ziaren i przepysznych, gotowych trunków w ozdobnych filiżankach.

Fototapeta do kuchni może również być ozdobą, która przykrywa całą powierzchnię ściany, od góry do dołu. Wielkoformatowe grafiki pokazujące stare przyrządy kuchenne, a także regionalne wypieki perfekcyjnie będą pasować do kuchni stylizowanych. Jeśli jednak nie mamy szansy wyeksponowania na ścianie kuchennej fototapety, można pokusić się uatrakcyjnić nią lodówkę.

Fototapety do kuchni robione są z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na wysokie temperatury i przeróżnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego też fototapety są proste w utrzymaniu – zewnętrzną poplamioną powłokę wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką z nie dużą ilością detergentu. Ochronić je możemy także szkłem lub pleksi.