Jakim sposobem odnaleźć wydajne grzejniki mieszkaniowe

Każdy, kto miał sposobność urządzać bądź remontować swój dom, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Wbrew stereotypom okazuje się przeważnie, że mimo gigantycznego wyboru w rozmaitego rodzaju sklepach dość ciężko jest dokonać odpowiedzialnego wyboru i zamówić takie produkty, które będą cechowały się optymalnym stosunkiem ceny do jakości. Typowym przykładem prac, które są wykonywane przy remoncie generalnym i które wymagają wskazówek fachowca może być wymiana grzejników.

grzejnik

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Przed podjęciem decyzji o wyborze grzejników, powinniśmy zastanowić się, jakiej mocy grzewczej potrzebuje nasze mieszkanie. Dopiero po ukończeniu odpowiednich obliczeń możemy zastanawiać się nad pozostałymi kwestiami, np.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odsyłacz do źródła, który przekieruje Cię do strony, gdzie przeczytasz ciekawe informacje na ten temat.

czy kupujemy osiągalne modele, czy też grzejniki na zamówienie; czy jesteśmy zainteresowani również ogrzewaniem podłogowym, lub czy wybieramy grzejniki ozdobne (
), czy klasyczne. Bardzo istotną kwestią, którą powinniśmy określić już na wstępie, jest producent grzejników: dzięki ustaleniu producenta będzie nam lepiej skoncentrować się na właściwościach technicznych urządzenia. Wybór popularnego producenta jest gwarancją poprawnego funkcjonowania całej instalacji, poza tym dużo firm proponuje korzystne zniżki lub bezpłatny transport (przeważnie jeśli dokonujemy zamówienia powyżej pewnej sumy). Obecnie możemy przebierać w wielu rodzajach grzejników, w zależności od posiadanych funduszy można ustalić nie tylko kształt, ale także kolor czy niuanse wykończenia (np. elementy chromowane). Zanim potwierdzimy zamówienie zawsze należy skontrolować, czy producent (zobacz schody z drewna egzotycznego) (tu więcej) dodaje niezbędne do montażu akcesoria jak przyłącza czy odpowietrzniki. Montaż grzejników opłaca się zostawiać fachowcowi, nie warto ryzykować powodzi w całym mieszkaniu dla kilkuset złotych oszczędności.
Jeśli decydujemy się na wymienienie kaloryferów, powinniśmy na początku dopasować je do normy ogrzewania (zazwyczaj np. grzejniki dekoracyjne mają gorszą wydajność i zamiast jednego trzeba montować dwa), a dopiero później sugerować się walorami estetycznymi. Bez wątpienia opłacalnie jest zamawiać u cenionego producenta, którego grzejniki zagwarantują wiele lat bezawaryjnej pracy – niestety nie należy oszczędzać również na samym montażu.