Biura nieruchomości – na czym polega ich praca?

Jeżeli mamy w planach kupić, sprzedać bądź wynająć mieszkanie bądź inną nieruchomość możemy tego dokonać, korzystając z profesjonalnej pomocy biura nieruchomości. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z takiej formy pomocy powinniśmy jednak wiedzieć, jakie czynności są wymagane zanim pośrednik reprezentując nas zajmie się sprzedażą, kupnem bądź wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność biura nieruchomości (sprawdź nieruchomości Archicom Polska S.A.) oparta ta jest na przepisach prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości obowiązek podpisywania z każdym klientem umowy pośrednictwa. Dopiero, gdy taka umowa będzie zawarta, agent nieruchomości zatrudniony przez biuro wycena działki wieliczka nieruchomości ma prawo reprezentować naszą osobę. Najróżniejsze działania ,których celem jest sprzedaż, kupno bądź wynajęcie mieszkania za pośrednictwem agenta nieruchomości muszą zostać poprzedzone spisaniem umowy. Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań „z drugiej ręki”.

Biuro nieruchomości może klientowi zaoferować sporządzenie umowy otwartej lub zamkniętej. Umowa pierwsza pozwala wybranej przez nas agencji poszukiwać interesującej klienta nieruchomości także za pośrednictwem innych, obecnych na rynku agencji nieruchomości. Drugi rodzaj umowy nie daje takiej możliwości. Od jakiegoś czasu osoby, które mają w planach kupno nieruchomości spotykają się z pojęciem „mieszkania deweloperskie”. Dla znacznej części osób pojęcie to jest mało zrozumiałe. Spróbujmy je chociaż trochę przybliżyć. W zdecydowanej większości przypadków mieszkania deweloperskie to mieszkania, które w zdecydowanej większości przypadków są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.
biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Zaskakująco duża liczba deweloperów prowadzących swoją działalność na terenie naszego kraju oferuje mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to na ogół mieszkania, które ktoś, kto zdecyduje się je nabyć musi wykończyć. Jakie prace wykończeniowe czekają na właściciela zaraz po kupnie mieszkania od dewelopera w dużej mierze zależy od zawartej przez nabywcę umowy z deweloperem.

Zanim więc będzie można wprowadzić się do takiego mieszkania należy wykonać w nim mnóstwo prac wykończeniowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby do nowego mieszkania wprowadzić się jak najszybciej trzeba zdecydować się na mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak wersja wyraźnie droższa. W ostatecznym rozrachunku takie rozwiązanie okazuje się być jednak naprawdę wyjątkowo opłacalne. Warto o tym pamiętać.