Oświetlaj swój ogród w letnie wieczory

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett mieli zapewne nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najpoczytniejszych opowieści zastanawiających klasykę literatury pt. Tajemniczy Ogród. Moment, w którym Mary odkrywa drzwi do opuszczonego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis rozkwitającej natury, dzięki której ogród na powrót staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego pasujące oświetlenie ogrodu.

Lampa ogrodowa umie wytworzyć należyty nastrój, przede wszystkim w letnie wieczory, kiedy wolniej zapada noc. Oświetlenie ogrodowe to już rzecz powszednia przy każdym domu. Wykańczając budynek czy wymyślając ogród nie można zapomnieć o dodaniu lamp.

Rodzajów lamp jest tak dużo, że bez kłopotu każdy dopasuje je do swojego ogrodu. Począwszy od klasycznych lamp przez nowoczesne reflektory ogrodowe na imitujących ozdobne słupki skończywszy. Wszystkie one ułatwiają korzystanie z ogrodu po zmroku. Wieczorne wizyty znajomych na dworze będą zapewne lepiej wspominane przy blasku lampek ogrodowych niż gdyby miały mieć miejsce w sztucznym oświetleniu z wnętrza domu.

Nowością są lampy ogrodowe led. Ich niewątpliwym atutem jest mniejszy pobór prądu, a więc mniejsze koszty. Można je nabyć w większości sklepów i zadziwiają swoim swoją elegancją. Furorę robią lampy w kształcie eliptycznych bryłek. Bez względu na sezon, są godną podziwu ozdobą ogrodu i w sam raz pasują do zielonych elementów ogrodu. Z dystansu przypominają kamienne ozdoby.

Dobierając oświetlenie pamiętajmy jednak nie tylko o tym co ładne, ale również sprawdzajmy o standardy techniczne. Lampy ogrodowe doświadczają skrajnych warunków temperatur i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie właściwie dbać.