Zanim kupisz plac na którym zbudujesz dom, zaangażuj geotechników do analizy cech ziemi

Wszędzie tam, gdzie pojawia się świeży obiekt, np. biurowy lub wielki kompleks rodzaju wiaduktu, badania geotechniczne są niezbędne.

Z jakiego powodu przed wybudowaniem domu powinieneś skonsultować się ze fachowcem od geotechniki?

Plac budowy

Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com

Firma geotechniczna, której polecisz przeanalizowanie działki, na której masz plan wybudować cztery ściany da Ci odpowiedź na istotne problemy. Fachowiec sprawdzi skład gruntu. Z tą wiedzą uchronimy się przed powszechnymi problemami jakimi są rozpadające się ściany czy opadające podwaliny.

Zaciekawił Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej kwatery pracownicze łódź o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Powstałe defekty najczęściej są już nieodwracalne. Opłaca się więc zapłacić w fachowca, który przeprowadzi analizy – . Na pewno muszą posiadacze działek zlokalizowanych na skarpie, lub [klimi – warszawa] kiedy zamierzają wybudować piwnicę. Także istotną wiadomością jest czy ziemia na której zamierzamy budowę nie jest terenem nasypowym – takim gdzie występowały w przeszłości dziury, które zostały zasypane.

Firma zaangażowana przed zakupem działki może obronić nas przed wieloma późniejszych wydatków. Gdy ich opinia wykaże niekorzystną ziemię pod konstrukcję budynku, możemy zaniechać nabycia działki. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy wody gruntowe mają za bardzo podwyższony stan i wiązałoby się to z kosztownym osuszaniem ziemi lub kiedy niezbędna jest zamiana gruntu lub jego wzmocnienie. Wszystko to sprawia, że nawet tania działka w późniejszym terminie wytwarza na tyle wysokie wydatki, że jej nabycie jest nieopłacalne. Także teren w którym w przeszłości zdarzały się zalewy nie jest działką rekomendowaną pod budowę. Wiadomości, które nas ciekawią firma geotechniczna otrzymuje poprzez zrobienie odwiertów w glebie, ich liczba zależy od wielkości parceli. W rezultacie zrealizowanych badań dostajemy informację, w której zamieszczony jest opis terenu, jego usytuowanie, forma, budowa, warunki glebowe, jak również wodne. Na zakończenie otrzymujemy wnioski –

Rezultaty ekspertyzy geotechnicznej to istotna informacja dla projektanta
Otrzymane informacje pomogą architektowi na ustalenie szerokości fundamentów czy z jakich materiałów musi skorzystać.