Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest ważne, na co trzeba zwrócić największą uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dobrany materiał izolacyjny. Wielu twierdzi, iż to takim materiałem jest wełna mineralna i styropian. Niewątpliwie, to znane i cenione izolacje, jednak producenci, jak np. firma Velux, nieustannie rozwijają swoją ofertę, umożliwiając wykonanie lepszego wyboru.

termoizolacje

Autor: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje (http://www.megastyro.pl/eps-033-maxlambda.html) termiczne (przejdź do strony) odznaczają się głównie tym, iż mają lepsze parametry cieplne aniżeli standardowe materiały. Widoczne jest już to w obszarze współczynnika przewodzenia ciepła, który w rutynowych ociepleniach wynosi – 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak wskutek równomiernego zwiększenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zbitą strukturę, tak samo jak te cienkie, stąd też ich parametry są bardzo zbliżone.

Ta konkretna, treściwa budowa znaczy, że izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba martwić się o przemoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien czas przerwać prace. Ten materiał jest podobnie bardzo dobry do używania w podziemnych częściach budynku, oraz też w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem lub z wodą. Izolacyjność tych płyt styropianowych polepszyło również użytkowanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek przygotowuje się granulat, który z kolei przeistacza się w srebrnoszare płyty.

Namawiamy – idź dalej (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) i przenieś się na następną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie oraz interesujące artykuły.

Możemy go zarówno łączyć ze zwykłym granulatem styropianowym, wobec czego tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu

Autor: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Te płyty, tworzone np. przez firmę Velux , charakteryzują się mniejszą gęstością, są również lżejsze niż styropianowe, równocześnie ich cieplne właściwości są lepsze. To powoduje, iż jesteśmy w stanie posługiwać się cieńszą warstwę izolacji, wobec czego oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu słuszniej izolacyjności przegród. Ponadto, grafitowe cząstki mogą odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Wzmożenie odporności na promieniowanie UV to również wolniejsze starzenie się domu. Owe elementy sprawiają, że nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to szalenie znaczące, gdyż oddziałuje na całą jego trwałość.