Zamieszkaj w Warszawie!

dom w Warszawie

Warszawa jest zarówno stolicą Polski, jak i najbardziej rozległym ośrodkiem miejskim w Polsce. Na jej temat są rozmaite opinie, często negatywne. Dotyczą one szczególnie osób tam zamieszkujących. Słyszy się, że warszawiacy są nieuprzejmi, nie chcą udzielać pomocy i nie są towarzyscy. Na pewno jednak sporo z tych oskarżeń powstaje na powtarzanych bezmyślnie stereotypach.

Jak w innych większych miastach, tak i w Warszawie mieszkają osoby o zróżnicowanych typach usposobienia i zachowaniach. Znacznym utrudnieniem dla osoby, która przeprowadza się do stolicy z innej miejscowości, mogą być utrudnienia na drogach, czyli tak zwane korki. Wymaga to przyzwyczajenia i przystosowania się do innej sytuacji. Tak samo rzecz ma się z dużymi odległościami pomiędzy rozmaitymi miejscami w mieście. Nie jest prosto dostać się z jednego końca metropolii na drugi. Negatywne opinie oraz trudności są w stanie jednak wynagrodzić potencjalnemu mieszkańcowi różne zalety. Należy do nich na przykład stosunkowa łatwość w otrzymywaniu etatu i mieszkania – Warszawa w tym zakresie jest miastem sprzyjającym przyjezdnym.

Zalety

osiedleNiezaprzeczalną zaletą stolicy są jej liczne atrakcje i zabytki. Wielu ludzi tak bardzo upodobało sobie warszawskie miejsca, że postanowili nie tylko odwiedzić, ale również zamieszkać tam na stałe. Oprócz tego panuje opinia, że płaca jest tam znacznie większa, szczególnie dla tych, którzy mają wyuczony zawód. Dla chcących znaleźć mieszkanie stolica także jest miejscem korzystnym. Trzeba się jednak liczyć z cenami znacznie wyższymi w stosunku do innych miast. stolica jest również odpowiednim miastem dla osób, chcących rozwijać się na polu zawodowym, czy też rozpocząć własny biznes. Istnieje dużo możliwości dokształcania się, w także rozwijania własnych pasji i zainteresowań.
Wśród najczęściej wymienianych wad mieszkania w Warszawie poczesne miejsce zajmuje znaczne tempo życia. Słyszy się, że w Warszawie Trzeba skupić się na sobie i własnych potrzebach i że w taki sposób funkcjonują inni ludzie. Owocuje to stałym niedoborem wolnego czasu oraz często kłopotami z zawieraniem bliższych znajomości. Wysokie tempo idzie w parze z dużymi kosztami życia w mieście. Nie zawsze większe płace pozwalają na odłożenie pieniędzy, nierzadko koszty życia codziennego je całkowicie pochłaniają. Dla szukających mieszkania wynajem jest stosunkowo nietrudnym zadaniem, jednak Trzeba liczyć się z wysokimi cenami.