W jaki sposób uatrakcyjnić swoje miejsce pobytu ?

Jednym z najbardziej znaczących zadań każdego rodzica jest zapewnienie własnemu dziecku radosnego życia. Oczywiście nadmierne rozpieszczanie pociechy nie jest pochwalane przez psychologów – mają oni rację, ale tak czy siak dzieci muszą być szczęśliwe! I dlatego ostatnio wysłałem małżonkę oraz córkę do teściów i przeprowadziłem porządny remont!

family-home-153089_640Głównie skupiłem się na pokoju dziecięcym, chociaż także zmieniłem wygląd łazienki – tak naprawdę córa spędza wiele czasu w łazience, a więc to też było głównie zrobione z myślą o niej. W takim razie początkowo rozglądałem się nieco za planami architektonicznymi łazienek. Myślałem, że znajdę takie projekty łazienek, które są na swój sposób nowatorskie, lecz przy tym piękne. No i nie pomyliłem się! Prawda jest taka, iż znalazłem tak dużo projektów łazienek, że w sumie miałem jeden wielki mętlik w głowie. Jednak podjąłem chyba odpowiedni wybór.

Pierwsza i ogromnie istotna materia, która musi zostać przez nas starannie przemyślana to kwestia przyzwoitej barwy pomieszczeń. Musimy mieć na uwadze, że każdy nasz w pokój w domu ma własny indywidualny charakter, w związku z tym wybierany przez nas kolor nie może w żaden sposób kłócić się z jego stylem. W wielu przypadkach wybieramy bowiem zbyt krzykliwe barwy do pomieszczeń, które powinny nam sprzyjać do relaksu i wypoczynku.

Chcę jednak napisać nieco o pokoju dziecięcym. Zwracałem swoją uwagę w największej mierze na kolorystykę. I chociaż róż nie jest moim najbardziej lubianym kolorem, to jakby nie patrzeć musiałem posłuchać się decyzji córy, która nie odbiega normą od swoich koleżanek, czyli wprost przepada za różowymi barwami. Cóż, są gusta i guściki – mam nadzieję, że za kilka lat odmieni swoje preferencje. Starałem się również o to, aby pokój dziecięcy cechował się należytym bezpieczeństwem – nigdy nie można zapomnieć właśnie o tym!

Sporo potrafię zrozumieć, ale nigdy nie zdzierżę tego, iż istnieją w naszym społeczeństwie ci rodzice, którzy nie wnikają za bardzo w bezpieczeństwo dzieci. A potem słyszy się o wszelakich wypadkach z udziałem dzieci. A więc jakoś tak krótko podsumowując tematy dotyczące remontowania pokoju dziecięcego – trzeba zwrócić należytą uwagę na autentycznie każdy szczegół, dbać o to by dziecko było zadowolone, ale należałoby też zwracać baczną uwagę na takie kwestie, w które dzieci ogólnie nie wnikają. Czyli chodzi o bezpieczeństwo.