Garaż z blachy, betonowy, a może garaż drewniany?

Kiedy nie chcemy nieładu na działce, miast murować, postawmy garaż gotowy. W asortymencie mamy: garaż z blachy, z betonu, drewniany a nawet garaż z wielowarstwowych płyt.

Wybierz garaż stosowny dla swoich wymogów.

Jak powinno być przygotowane podłoże pod garaż blaszany? Szykując utwardzony fundament pod garaż, trzeba wyprowadzić kable elektryczne (elektryk dawsystem kraków) tak, żeby znajdowały się w środku bryły garażu. Instalacja elektryczna na miejscu przyda się również montażystom. Miejsce wyznaczone na garaż gotowy musi być równe, utwardzone i wypoziomowane.
Spawanie

Źródło: sxc.hu
Garaże z betonu będą mieć ograniczony zakres rozmiarów, dlatego że wytwórcy dysponują zazwyczaj tylko paroma formami do produkcji odlewów. Za to są to struktury przystosowane do rozlokowania obok siebie bądź jeden na drugim. W garażach podwójnych lub poszerzonych o pomieszczenie gospodarcze likwiduje się po jednej ścianie, żeby połączyć przestrzeń. W garażach piętrowych (górne piętro może pełnić funkcję gospodarczego pomieszczenia) wykonuje się otwór w suficie na schody. W betonowym prefabrykacie zdołamy tak uszczelnić dach, aby posadzić na nim roślinki. Bardzo często takie garaże obsypuje się ziemią. Nie musimy wówczas wykonywać muru oporowego, garaż sam w sobie jest murem oporowym.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej witrynie wiadomości są dość precyzyjne, to zobacz źródło (http://prokad.com.pl/), które użyto do zredagowania tego artykułu.

Pojedynczy garaż z betonu waży paręnaście ton. Jego postawienie wymaga wykorzystania dźwigu lub specjalnego sprzętu producenta.

Powinniśmy zapewnić możliwość dojazdu ogromnego samochodu o parotonowym nacisku na koło jak też pracy dźwigu – zadbać o szeroki dojazd i wjazd na działkę, stabilne podłoże, możliwość manewrowania.