Zdobycie europejskiego patentu jest zadaniem dość złożonym

Jeżeli pragniemy uzyskać patent na terenie UE, to musimy załatwić wiele wymaganych formalności. Owa ochrona powoduje, że nasz towar będzie ochraniany w każdym kraju, w którym ten patent był wystawiony.
Po pierwsze dobrze będzie też upewnić się czy nasz towarowy znak może być bezproblemowo zarejestrowany.

ćwiczenia fitness

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

patent europejski

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Weryfikacja znaku to proces, którym może zająć się specjalna firma. Sprawdzi ona czy da się go rejestrować w innych krajach. Gdy już zyskamy w tym temacie gwarancję, to możemy starać się o zgłoszenie patentowe.

Jeżeli chcesz obejrzeć coś naprawdę niezwykłego? Nie ma żadnego problemu – spójrz na to (https://www.itb.pl/jednostka-notyfikowana.html) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Jako, że Polska jest członkiem Europejskiej Organizacji Patentowej, mamy możliwość w pojedynczym formularzu określić, w jakich krajach dany patent ma działać. Jeżeli dochodzi do rozmaitych konfliktów, to można wynająć spółkę, która prowadzi mediacje w sprawach cywilnych. Zadba ona o ich pomyślne rozwiązanie.

przekrój - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy sprzedawać Produkty na terenie Unii Europejskiej, to czeka nas długa droga przez dużo instytucji. Przede wszystkim sama weryfikacja znaku towarowego jest wyłącznie wstępem, który umożliwi nam upewnienie się czy nasz znak towarowy może być zarejestrowany. Dopiero później da się rozpocząć kolejne procedury. Jeśli chcemy pozyskać patent europejski, to należy mieć w pamięci, iż zgłoszenie musi być przedstawione w oficjalnym języku Organizacji Patentowej. Należy go też dokonać na druku oficjalnym.

Jeśli dojdzie do jakichś konfliktów związanych z patentem, to najpewniej potrzebna będzie nam spółka, która prowadzi mediacje w sprawach cywilnych.

Nie czekaj – jeśli masz ochotę przeglądnąć dalsze newsy na ów niebywale interesujący temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do nowego artykułu.

W ten sposób wyjaśnimy wszystkie niejasności z innymi firmami.