Aktywne przejście dla pieszych to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ma szansę zmaleć liczba wypadków drogowych z udziałem pieszych

Bardzo dużo wypadków w których biorą udział piesi ma miejsce po zmroku. Źle oznaczone przejścia dla pieszych powodują, że kierowcy czasami nie zauważają na czas, iż ktoś właśnie przekracza szosę.

pozwolenie

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie dostępnych jest wiele nowoczesnych rozwiązań, które powodują, iż bezpieczne przejście dla pieszych wreszcie zaczyna być standardem. Jednym z nich jest tak zwane aktywne przejście dla pieszych – czyli złożony system detektorów oraz odblasków, które niesłychanie szybko informują kierowcę, iż niedaleko przejścia jest człowiek. Punktowe elementy odblaskowe euroasfalt oraz lampy halogenowe aktywują się tylko wtedy, kiedy do pasów zbliża się człowiek. Takie rozwiązanie sprawia, że kierowca stanie się bardziej uważny, ponieważ światła nie palą się nieustannie, a zatem nagły błysk sprawi, że kierujący pojazdem szybciej zareaguje.

bezpieczne przejście dla pieszych

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Aktywne przejście dla pieszych jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zostanie zamontowane w okolicach niewłaściwie oświetlonych, poza większymi szosami. Punktowe elementy odblaskowe, które aktywują się tylko wtedy, gdy do przejścia podchodzi pieszy działają wyjątkowo dobrze. Ponadto na takim przejściu da się zainstalować specjalne pasy antypoślizgowe i oświetlenie ostrzegawcze.

Nie wahaj się – więcej informacji czytaj pod adresem (https://ulpa.com.pl/filtry-rgs/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się pewne pytania – z chęcią na nie zareagujemy.

Takie bezpieczne przejście dla pieszych euroasfalt.pl/pl/category-product/aktywne-przejscie-dla-pieszych na pewno spowoduje, iż wypadków będzie znacznie mniej

Naturalnie trzeba pamiętać, iż samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeśli kierujące oraz przechodnie nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nierozważnie. Wszyscy uczestnicy ruchu powinni kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.