Poddasze zbytnio się nagrzewa, aż nieprzyjemnie tam przebywać? Zobacz jak możesz to zmienić

Co zrobić, aby pomieszczenie na poddaszu za mocno się nie nagrzało? Dobrym sposobem na to jest wyposażenie okna dachowego w rolety lub żaluzje. Te drugie zmniejszą dopływ promieni słonecznych, zaś rolety do okien dachowych całkowicie odetną dopływ słońca.

Jakie istnieją rodzaje osłon na okno dachowe? Zobacz Fivaro. Bardziej znane są rolety tradycyjne, które są wykonane z impregnowanego poliestru. Odznaczają się dużą trwałością, co oznacza, iż nie drą się, nie przecierają, w dość prosty sposób zmywają się z nich powstałe zabrudzenia. Tkanina jest izolowana na wałku ze sprężyną, która jest ukryta w aluminiowej listewce w górnej części okna. Roleta porusza się po umieszczonych po bokach listwach, one umożliwiają ustawienia jej w dowolnej pozycji. Spuszczona na okno rozprasza i niweluje światło słoneczne, zapewnia przyjemne zaciemnienie wnętrza. Rolety zaciemniające też robi się z poliestru.

rolety dachowe

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Jedną ich stronę zabezpiecza się srebrną albo białą substancją, która odbija słońce i promieniowanie cieplne.

Czy uważasz, że znajdziesz potrzebne dane dotyczące prezentowanego tematu? Oczywiście, że tak – przejdź do treści (http://mtproject.pl/inwestycja/) i kliknij w link tutaj.

Przez to nawet jaśniejsza roleta daje całkowite przyciemnienie pomieszczenia. Tego typu rolety przesuwają się w umiejscowionych po bokach ramach, daje to ich odpowiednie przyleganie do ramy okna, jednocześnie zmniejsza możliwość przenikania promieni słonecznych, a oprócz tego pozwala na zatrzymanie ich w dowolnym miejscu. Innym typem są plisy, czyli rolety plisowane. W odróżnieniu od tradycyjnych i zaciemniających pozwalają zasłonić dowolny fragment okna w dachu – z dołu, jak i z góry. Posiadają węższe listwy i szyny, nie posiadają kasety, gdzie chowane są zwinięte rolety.

Przez to wydają się bardziej lekkie. Są przy tym bardziej ozdobne.

Czy pewien komentarz z strony (http://dzwigmar.pl/kontakt.html) namówił Cię do napisania swojej opinii? Szalenie nam przyjemnie. W takim razie nie zwlekaj i napisz coś!

Półprzezroczysta tkanina z poliestru doskonale rozprasza oraz łagodzi światło. Plisy są trwałe, nawet po wielu latach używania nie wygładzają się. I jeszcze trzeba omówić żaluzje. Ich dużą zaletą jest możliwość kontrolowania kierunku przechodzenia i natężenia światła. Wąskie listki, które składają się na taką żaluzje mogą być przewracane o 180 stopni, i to pod różnymi kątami. poprzeczne listewki są z dwóch stron pokryte aluminium, więc są zabezpieczone przed wilgocią.