Myślisz nad schodami do domu? Poznaj rodzaje drewna, które można użyć do ich budowy

Większość domów zaopatrzonych jest w schody, które umożliwiają dostać się na pierwsze piętro bądź wyżej. Można użyć płytek lub wykładziny, lecz szczególnie popularne są schody z drewna, estetyczne i solidne, które będą służyć przez następne lata. Jeżeli ty też planujesz schody drewniane, fundamentalną sprawą jest wybór drewna, z którego będą zrobione.

Najdroższym, a równocześnie najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem, są schody dębowe.

Ładnie wyglądają w jasnych wnętrzach, ponieważ dębowe słoje mają ciemny, brunatny kolor, który razem z płynącym czasem dodatkowo ciemnieje.

Czy masz ochotę, zgłębić następne wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz zobacz w artykule więcej danych. One zapewne też Cię zaciekawią.

Dąb jest bezproblemowy w obróbce, dlatego umożliwia stworzenie także tych fantazyjnych elementów. Trzeba jednak pamiętać o jego konserwacji, a w szczególności o olejowaniu, aby olej mógł wniknąć w strukturę drewna oraz wzmocnić je na długi czas.

perfekcyjnie wykonane schody jesionowe

Autor: www.zlem.pl
Źródło: www.zlem.pl

Jeśli|będziesz się do tego stosować, nie zawiedziesz się na wytrzymałości dębowych schodów. W razie mniejszej zasobności portfela korzystniej jest wybrać schody jesionowe (). Jesion jest zdecydowanie jaśniejszy, zatem można zastosować go we wszystkim wnętrzach, nie bojąc się, że będzie smutnym dodatkiem do wystroju domu. Wręcz przeciwnie – ociepli pomieszczenie, a do tego jest nad wyraz dekoracyjny, ponieważ nie cechuje go regularność koloru. Przedstawiane drewno jest twarde, ale nie sprawia żadnych problemów w obróbce.

Schody oczywiście należy poddawać zabiegom konserwującym, a najlepiej w tym wypadku sprawdza się lakierowanie.

Bez lakierowania schody drewniane mogą być narażone na wilgoć, jaka będzie zagrażać ich trwałości. Dobrze jest też mieć na uwadze schody dębowe, których cena kształtuje się na niskim poziomie.

Czy wiesz, że kolejne bardzo emocjonujące informacje są tuż obok? Kliknij i zerknij pod link (https://ckmet.pl/kotly-alfastar/), a z pewnością poczujesz satysfakcję.

Ich mniejsza cena wiąże się z przymusem starannej oraz regularnej impregnacji, gdyż poza brakiem odporności na wilgoć mogą jeszcze ulegać pękaniu albo ścierać się. Czym odróżnia się buk? Jest ładnym drewnem, pasującym w pierwszym rzędzie do nowoczesnych wnętrz. Nie widać na nim słoi, lecz bardzo przyjemnie wygląda rozświetlając pokój swoim jasnym kolorem.

Jeżeli zatem myślisz nad wybraniem tworzywa, którego użyjesz do pokrycia swoich schodów, zdecyduj się na drewno. To mocny oraz solidny materiał, który odpowiednio zabezpieczony umożliwi ci cieszyć się atrakcyjnymi schodami.