Do klejenia jakiego rodzaju materiałów służą kleje epoksydowe?

Przy różnorodnego rodzaju robotach czy to produkcyjnych, czy to naprawczych, stosuje się klej. Mogłyby się one różnić ze względu na ich zastosowanie czy skład chemiczny.
Jeżeli chodzi o rozdział ze względu na wykorzystanie, istnieją kleje wykorzystywane do małych czynności naprawczych oraz cechują się one szybkim czasem schnięcia.

Są one bardzo proste w użytku, lecz nie powinniśmy ich wykorzystywać do wypełniania opróżnionych miejsc pomiędzy powierzchniami, które mają być łączone. Istnieją ponadto kleje służące do łączenia większych oraz równych powierzchni. Ich czas łączenia jest przeważnie trochę dłuższy niż w przypadku tych, których docelowym zastosowaniem jest kejenie małych płaszczyzn. Istnieją poza tym kleje montażowe, czyli np. pianki albo masy montażowe. Przy ich zastosowaniu można także kleić płaszczyzny porowate. Należą do nich np. kamienie czy też beton. Za pomocą takich klejów można również wypełniać puste luki w klejonych przedmiotach. Występują także kleje, które określa się jako wielofunkcyjne. Mogłyby być one wykorzystywane do klejenia różnorodnego typu materiałów. Inne z kolei są przeznaczone konkretnie do np. metalu czy tworzyw sztucznych.
klimatyzator

Autor: talk2stu
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy wprowadzić podział klejów przez wzgląd na skład chemiczny, trzeba wspomnieć o klejach cyjanoakrylowych. Wykorzystuje się je do przeprowadzania różnorodnych prac naprawczych, gdyż cechują się one niezwykle krótkim czasem schnięcia.

Wejdź na ten odnośnik, by przeczytać podobne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (https://www.domanski.com.pl/), który prezentuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Do innej grupy można zaliczyć prawie bezwonne kleje dyspersyjne. Stosuje się je głównie do klejenia drzewa. Do naprawiania różnych przedmiotów mogą służyć także kleje neoprenowe.

Niektóre z nich mogą rozpuszczać plastik. Do łączenia np. tworzyw sztucznych stosowane są także dwuskładnikowe kleje – warto odwiedzić -> klej d4 – epoksydowe. Ich nieco prostszą w stosowaniu odmianą są kleje polimerowe.