Warto wiedzieć jakie zalety zainstalowania ochronników przeciwprzepięciowych

Wymóg stopniowania ochronników przeciwprzepięciowych w instalacji elektrycznej narzuca używanie ochronników różnych wersji. Istnieją trzy grupy ochronników które zabezpieczają przed wahaniami pochodzenia burzowego i łączeniowego które mogą wystąpić w sieci zasilającej dom. Kupując należyty ogranicznik przepięć należy uwzględnić maksymalne napięcie stałej pracy pomiędzy przewodem fazowym i neutralnym. Istotny jest ukształtowanie sieci, również odporność udarowa powiązana z udarami prądowymi, jakie pochodzą od wyładowań atmosferycznych.

słup wysokiego napięcia

Autor: zeevveez
Źródło: http://www.flickr.com
Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby bez ryzyka przejmie falę przepięciową i odprowadzi prąd przepięciowy do uziemienia, a nie do instalacji – sprawdź tu.

Sprawdź, że praktyczna treść ma potrzebne informacje, okażą się ważne – one Cię niewątpliwie kompletnie wciągną. Wejdź tutaj!

Ochroni nie tylko przed przepięciami w czasie burzy, lecz również łączeniowymi, które mogą wystąpić w sieci zasilającej. Zaletą wykorzystywania ochronników jest zwarta budowa i łatwość montowania. W rozdzielnicy zajmują niewielką ilość miejsca, co w przypadku domów jednorodzinnych ma istotne znaczenie.

Istotny jest także fakt, że stosowanie takiego wyrobu nie ma limitów, co do prowadzenia odpowiednich dystanse między osobnymi stopniami – sprawdź ograniczniki pod tym adresem.

Jeśli niniejszy post jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę (http://malesapd.pl/?url=oferta/systemy-rynnowe), która też zamieszcza podobne treści. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

Wszystkie wartości, oraz parametry techniczne powodują, że ochronnik jest bardzo dobrym przyrządem określonym do budownictwa jedno i wielorodzinnego. Wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa polega na stworzeniu zestawienia punktu neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych osłonek kabli, metalowych przewodów wchodzących do obiektu, ponadplanowych połączeń wyrównawczych i uziomu z kluczową szyną ekwipotencjalną.

W celu ochrony narzędzi elektrycznych wrażliwych na zmiany napięcia wywołane uderzeniem pioruna konieczna jest wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna będzie zabezpieczona, jeżeli w skrzynce elektrycznej umieścimy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskazówki uszkodzenia, jakie zasygnalizują przymus zamiany ochronnika. Ograniczniki winny być poddawane cyklicznej inspekcji przynajmniej raz w roku, zaś pomocnicze oszacowanie powinno się przeprowadzić po wystąpieniu uderzenia piorunu w obiekt. Wybór i wykonanie fragmentów ochrony odgromowej, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej trzeba zlecić elektrotechnikowi.