Wytrzymałe drzwi do wnętrz

Drzwi wewnętrzne nierzadko bywają ignorowane w czasie urządzania domu. Jest to sporym błędem, gdyż drzwi takie są niezwykle istotnym elementem wyposażenia pomieszczenia. Dobrze dobrane drzwi są optycznym łącznikiem pomiędzy podłogą a ścianami. Dekoratorzy wnętrz niejednokrotnie dobierają drzwi i futrynę do paneli podłogowych i wówczas dopiero dbają o dobór barwy i faktury ściany.

Bardzo przydatną cechą drzwi tego rodzaju może być też rozpraszanie promieni słońca z wykorzystaniem odpowiednich szyb, tak aby doświetlić pokój w którym nie znajdują się okna.

Podoba Ci ten materiał? Super, jednak kliknij dodatkowo tutaj – przeczytasz tam bardzo unikalny serwis (https://estella-shop.eu/21-ekskluzywna-posciel-satyna-de-lux), który także okaże się dla Ciebie interesujący.

W ostatnich latach stworzono salony które podkreślają to zastosowanie drzwi (), Warszawa jest jednym z miejsc gdzie znajdują się takie salony.

Drzwi przesuwane

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Wyróżnia się kilka typów drzwi wewnętrznych, zależnie od wykorzystanego tam sposobu otwierania: drzwi typowe, łamane i przesuwane. Tradycyjne drzwi montowane są na futrynie, otwierane są na zewnątrz bądź do środka dzięki odpowiednim zawiasom. Drzwi łamane posiadają parę, lub więcej dodatkowych zawiasów, które umożliwiają złożenie skrzydła na dwie lub więcej elementów. Jest to rozwiązanie stosowane w ciasnych wnętrzach, gdzie pełne otwarcie skrzydła drzwi oraz zamontowanie systemu przesuwanego byłoby niemożliwe. Drzwi przesuwane są umieszczane na specjalnej szynie, znajdującej się albo z jednej strony ściany, albo w jej wnętrzu. Jest to bardzo efektowne rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie dużej przestrzeni, taki system jest jednak trudniejszy w montażu i potencjalnym demontażu.

Autor: Stolbud Włoszczowa

Rolę dekoracyjną drzwi dopełnia dużo detali, o które troszczy się dobry producent.

Zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym wpisie? Odczuwasz jednak braki? Więc namawiamy do nowej witryny – naciśnij tu ozdobne lampy ogrodowe i przenieś się tam.

Takim elementem dekoracyjnym mogą być zawiasy, klamki lub gałki drzwiowe, w określony sposób ukształtowana futryna, ale również części wykonane ze szkła. Szkło matowe lub takie o nierównomiernej fakturze może mieć dodatkową funkcję dekoracyjną. Istotne jest również rozmieszczenie szyb w drzwiach, jak i estetyczne ich zamontowanie. Jednym z najbardziej docenianych producentów estetycznych drzwi wewnętrznych jest firma Invado (sprawdź drzwi producenta invado oferowane przez drzwi.pl). Lokalnego dystrybutora tych produktów można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładowe hasło „drzwi marki Invado w Warszawie”.