Z czym powinien kojarzyć się wyraz zrywka?

Transport rzeczy niewiele której osobie kojarzy się z tego typu słowem jak zrywka. To źle, ponieważ nie jest to nic odmiennego jak przewóz drzewa z lasu. Do takiej czynności stosuje się m.

in. niezwykle trwałe oraz solidne łańcuchy, które mogą być wytwarzane w paru różnorodnych klasach wytrzymałości.
łańcuch zrywkowy

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl
Przykładowo łańcuch (polecam łańcuch zrywkowy cleo polska) zrywkowy w klasie 08 mógłby wytrzymać obciążenie rzędu 90kN. Ponadto łańcuch zrywkowy posiada inne właściwości, np. siłę uciągu. W wypadku klasy 8 może być to 45kN. Taki towar oferowany jest w różnych barwach, które pozwalają robotnikom na szybkie rozpoznanie parametrów konkretnego łańcucha. Towar taki posiada przekrój kwadratowy, który uniemożliwia jego zsuwanie się z powierzchni drzewa. Taki łańcuch może być z jednej strony zakończony odpowiednim hakiem, którego budowa (sprawdź projekty i opinie geotechniczne) gwarantuje pewny i stały chwyt. Drugi koniec takiego produktu zwieńczony jest tzw. szpilką, która usprawnia przeciągnięcie łańcucha pod drewnem. Przykładowy towar w klasie 8 ma grubość 8 milimetrów.
Przekrój w kształcie kwadratu znaczy w praktyce niezwykle mocny chwyt, zatem solidne zamocowanie drewna, bardzo dużą wytrzymałość na przetarcia czy rozcięcia. Naturalnie kupując taki łańcuch, trzeba upewnić się, czy posiada on stosowne certyfikaty, w tym np. CE. Towar oferowany jest w różnych długościach, np. 2 czy też 5 metrów. W komplecie z łańcuchem wytwórca przekazuje także instrukcję obsługi takiego produktu.

Jest on do nabycia w jakimkolwiek sklepie z artykułami metalowymi albo w internecie. Jego cena jest zależna od szczegółowych parametrów oraz może wynosić ok. 100 złotych za odcinek posiadający 2 metry.