Czy można pomalować dom

Jeśli widząc ściany w naszym domu, chcemy uciec jak najprędzej, to czas najwyższy na wielki remont. Wiosna to doskonały moment na odświeżenie mieszkania. Można zaplanować od razu wielkie zmiany, położyć inne panele i jeszcze raz zaaranżować nasze cztery kąty, ale czasem trzeba jedynie pomalować ściany. W jednym i drugim wypadku będzie to wielkie zamieszanie oraz wydatki. Trzeba więc dobrze się do tego przygotować.

remont

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Przed tym, jak przystąpimy do szalonych zakupów, stwórzmy szczegółową listę artykułów, które nam są naprawdę niezbędne. Pomyślmy też, jak ma się prezentować nasze mieszkanie i jaki efekt pragniemy uzyskać. Możemy zrobić użytek z profesjonalnych programów internetowych, które pomogą nam zweryfikować, jaki kolor będzie odpowiedni do naszych wnętrz.

Kiedy już znajdziemy się w sklepie, poprośmy o radę pracownika, którą farbę najlepiej wybrać. Bardzo dobrym pomysłem będzie z pewnością farba (zobacz: farba kredowa do drewna) zmywalna. Przyda się ona zwłaszcza, jeśli w mieszkaniu są mniejsze dzieci. Wiemy przecież doskonale, iż nasze pociechy lubią pozostawiać ślady rąk właśnie na ścianach. Należy także mieć pojęcie o paru prostych regułach kolorystycznych. Nie zapominajmy, iż ciemne barwy pomniejszą nam optycznie pomieszczenie. Natomiast chłodne sprawią, że pomieszczenie się „poszerzy”.

Kiedy mamy już za sobą decyzję odnośnie upragnionego koloru, należy zakupić potrzebne akcesoria do malowania. Drabina aluminiowa to sprzęt, który przyda się również przy innych okazjach, warto więc zainwestować w porządną i renomowaną markę. Przecież od tego, jaka okaże się drabina, może zależeć nasze życie.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, poznaj ponadto inne nasze strony, ponieważ przedstawiają one podobny temat, więc zapewne Cię zafascynują.

Nie kierujmy się więc tylko ceną, gdyż nasze życie jest najcenniejsze.

remont

Autor: BromfordGroup
Źródło: http://www.flickr.com
Najwyższa pora na kupienie wałka malarskiego, który potrafi bardzo uprościć nam malowanie. Zdecydujmy się na zakup szerszego wałka, jeśli mamy pomalować duże powierzchnie. Do bardziej precyzyjnych prac lepszy będzie pędzel. Ważne jest, by nie leciała z niego farba na posadzkę. Przed remontem zabezpieczmy wszelkie meble specjalna folią. Pamiętajmy także o taśmach malarskich, które pomogą nam zabezpieczyć sufit.

Każdy remont to wielkie zamieszanie. Przygotujmy się do niego odpowiednio, a wtedy wszystko pójdzie jak po maśle.