Na czym polega w sumie zastosowanie mocowania na szkło? Jak to najlepiej musi być zrobione, o czym niezbędnie powinniśmy pamiętać?

Mocowania do szkła posiadają naprawdę istotne zastosowanie, służą głównie do łączenia szkła z innym rodzajem materiału, np. z betonem. Tafla nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z marmurem czy metalami, dlatego też mocowania tego typu oraz uszczelki są niezbędne do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są jednocześnie niezbędne do łączenia dwóch tafli szkła ze sobą.

Najczęściej mocowanie do szkła, jakie określane są również okuciami używane są w konstrukcjach takiego typu jak kasetony kasetony elewacyjne elewacyjne, nie mówiąc już o szerokim wyborze mocowań do drzwi szklanych. Ciekawą ofertę możesz zobaczyć na tej stronie: dkrm.com.pl. Wspomniane wcześniej okucia wykorzystuje się nie od dzisiejszego dnia, więc powstało już nawet parę odmian takich elementów. Jedną z odmian mocowań jest mocowanie punktowe, aby je wykorzystać obowiązkowe są otwory w tafli szkła, złożone są one dość często z tulei dystansowej, |uszczelek, jakie posiadają kontakt ze szkłem i rotuli, co oznacza element ze śrubą, wkręcającego się do części dystansowej, tym samym spaja on mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Innym typem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, bardzo często wykorzystywane w szklanych balustradach lub różnorodnego typu przegrodach ze szkła. Odznaczają się tym, że szkło umocowywane przy ich pomocy nie musi mieć otworów. By najbardziej korzystnie rozłożyć mocowania punktowe trzeba rozplanować je nie bardziej rzadko niż co 120 cm., następną zasadą rozkładania mocowań jest 10 centymetrów od krańca tafli. Przykładowo, gdy tafla posiada 260 cm., warto zastosować mocowania w trzech miejscach, po pierwsze 10 cm od jednej strony, kolejne 120 cm dalej i sto dwadzieścia jeszcze dalej utrzymując 10 cm z drugiej strony tafli. Dodatkowo należy pomyśleć o dodatkach podczas tego rodzaju pracy jak zaślepki na profile, które są niezwykle pomocne i polecane. Aby odszukać firmy z takiej branży we Wrocławiu szukaj w internecie fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Wszelkie tego typu produkty jesteśmy w stanie nabyć w specjalistycznych sklepach. Są tam różne – bardziej i mniej konieczne przedmioty, lecz z pewnością bez trudu odnaleźć coś, na czym nam w danej chwili zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie oraz inne – bardziej znane i w mniejszym stopniu znane produkty – zdecydowanie zakupimy w takim sklepie.