Bramy jako bilet wizytowy Twojej posesji

Komfortowy i bezpieczny wjazd na posesję zależy od wielkości drogi, także minimalnego promienia skręcenia auta. Wybór rodzaju bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest słabościami właściciela. Czasami kształt działki dyktuje praktyczne wyjścia.

rama do terenu posiadłości

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy Toruń są wizytówką posiadłości i muszą być dopasowane do jej charakteru. Winna być dostosowana do znajdujących się na działce budynków, lub sposobu ich wykończenia. W wypadku wielkich działek wybór stosownej bramy wjazdowej nie stanowi kłopotu. Kiedy jednak nasza działka (kruszenie betonu śląsk) jest wąska, okazuje się często, że nie mamy nazbyt wielkiego wyboru. W takim przypadku warto zamontować bramę skrzydłową ( samonośne Polger). Bramy rozwieralne zdołają mieć jedno, lub dwa skrzydła przymocowane do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki mogą być metalowe, murowane, lub betonowe. Do nich przypina się przeguby, na jakich zawiesza się ramiona bramy. Brama jednoskrzydłowa sprawdzi się, gdy podjazd jest długi. Minusem takiego rozstrzygnięcia jest znaczne i ciężkie skrzydło, jakie rozwierane ręcznie może przysparzać problemów. W bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł może mieć około 3 m szerokości. Bramy owe są zaopatrzone w rygiel powstrzymujący, jaki chroni skrzydła przed przypadkowym otworzeniem – bramy Polger Bydgoszcz.

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Innym wyjściem będą bramy przesuwne. Komponują się one na ogół z jednego skrzydła, które rusza się na długości ogrodzenia po jego środkowej stronie. Po otwarciu nie zajmują więc miejsca na podjeździe. Takie bramy Toruń nastręczają montowania dodatkowych słupków, które dostarcza producent.

Ona jest niesamowicie niebanalna – bardzo zalecam tą treść. Jeśli chcesz powiększyć zakres swojej wiedzy na taki temat, to kliknij ten odnośnik.

Montuje się je z tyłu, za słupami ogrodzenia, po uprzednim przygotowaniu fundamentów. Właściciele płytkich działek, którym zależy na jak najmniejszych wydatkach inwestycyjnych, winni zdecydować się na zakup bramy szynowej. Jej skrzydło przemieszcza się na walcach, po szynie ulokowanej w powłoce powierzchni na fundamencie. Na słupku wiodącym zainstalowana jest niewielka prowadnica trzymająca bramę w stosownej pozycji i umożliwiająca jej płynny ruch. Z kolei bramy samonośne są o wiele droższe aniżeli ich szynowe odpowiedniki, jednakże ich konstrukcja sprawia, że są także mniej zawodne i mniej kłopotliwe w użyciu. Skrzydło bramy samonośnej przesuwa się tuż nad nawierzchnią wjazdu.