O czym trzeba pamiętać przy szukaniu mieszkania, jak najlepiej sfinansować jego zakup.

Planują zakup swego upragnionego mieszkania w pierwszej kolejności trzeba się zastanowić, w jaki sposób sfinansować transakcję. Biorąc pod uwagę wysokość zarobków w naszym kraju dość trudno będzie oszczędzić tak dużo, aby dało się za te oszczędności kupić jakiś mieszkalny lokal. Najczęściej niezbędne będzie wzięcie jakiegoś kredytu, ale to z kolei będzie się wiązać z koniecznością pozałatwiania mnóstwa formalności.

mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa, tu będzie najlepiej, jeśli dwie osoby będą się mogły wykazać dochodami w odpowiedniej wysokości. W ostatnim czasie banki zaostrzyły dość sporo zasady przyznawania kredytów, przede wszystkim ma to na celu jakieś zabezpieczenie spłacania rat. Jeżeli rata kredytu byłaby za duża w stosunku do osiąganych zarobków, to z otrzymaniem pozytywnej decyzji mogą być jakieś problemy. Poza tym ważną rzeczą będzie wkład własny. Przy droższych mieszkaniach może on wynieść nawet sto tysięcy złotych, po niedawnych zmianach możliwości na otrzymanie kredytu na całość transakcji są raczej niewielkie.Następną ważną rzeczą podczas zakupu mieszkania jest decyzja, czy będzie ono nowe czy używane. Oba te rozwiązania mają pewne zalety i wady, i warto przed zakupem dobrze się zastanowić nad wszystkimi aspektami. Starsze mieszkania są przeważnie położone w miejscach, które już posiadają pewną infrastrukturę, więc łatwo będzie zobaczyć, co tam się znajduje. Zobacz: .

rzeszów

Źródło: pixabay

Jeśli będzie się miało malutkie dzieci, to takie rzeczy jak przedszkole, szkoły czy przychodnie są bardzo ważne, i trzeba bardzo dokładnie sprawdzić, jak to w danym miejscu wygląda.

Spodobał Ci się przeczytany wpis? Jeżeli tak, to na pewno przypadnie Ci do gustu również kompleksowy raport, który zaprezentowaliśmy w linku poniżej.

Może się bowiem okazać, że trzeba będzie każdego dnia robić dalekie wędrówki na jakieś sąsiednie osiedle, co może stanowić duży problem organizacyjny. Przy mieszkaniach stawianych na nowych osiedlach problem ten jest jeszcze bardziej znaczący, bo tam czasami nie ma jeszcze nic. Wprawdzie deweloperzy obiecują, że wszystkie potrzebne instytucje i obiekty zostaną uruchomione, ale czasem trzeba oczekiwać długie lata na spełnienie takich obietnic.