Potrzebujesz niedrogiego i dobrego drewna do paleniska? Poszukaj w swojej okolicy, transport okaże się tańszy

W ostatnich latach kominki stały się bardzo modne i popularne. Coraz szersza grupa osób pragnie instalować je w swoich salonach i innych pomieszczeniach. W okresie chłodów kominek tworzy doskonałe dodatkowe źródło ciepła. Równocześnie nie można pominąć także jego walorów estetycznych. Sam kominek jest piękną ozdobą mieszkania, a płonący na palenisku ogień stwarza szczególnie przytulny nastrój, w którym aż przyjemnie zanurzyć się w mroźne i deszczowe dni.

drewno kominkowe

Źródło: flickr.com
Kominek jest nie tylko ozdobą, daje też ciepło

Choć wiele osób instaluje kominki ze względu na obecną modę oraz ich projekt, nie można zapominać także o funkcjonalnej roli, którą spełniają paleniska. Prawidłowo zamontowany oraz regularnie czyszczony kominek staje się doskonałym źródłem ciepła. W kominku pali się drewnem, niemniej nie wszyscy właściciele kominków są świadomi, które gatunki drewna sprawdzają się optymalnie, a których lepiej jest unikać – zobacz: . Do palenia w kominkach zaleca się drewno drzew liściastych. Drzewa iglaste mają w składzie żywicę, która podczas spalania znacząco zanieczyszcza przewód kominowy, jak i sam kominek. Problemu tego nie stwierdza się w czasie używania drzewa liściastego, które pali się czysto. Jednak i w przypadku drewna liściastego trzeba się odpowiednio zastanowić, aby nabyć takie, które okaże się zadowalające.

Drzewo powinno być kaloryczne

Wśród osób opalających pomieszczenie kominkiem wzięciem cieszy się głównie twarde drewno liściaste pochodzące z buka, dębu bądź grabu. Drewno tego typu jest niezwykle kaloryczne i twarde, co oznacza, że długo spala się w palenisku i zapewnia mocne ciepło.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym miejscu tekst? Kliknij zatem dodatkowo ten link oraz przeczytaj więcej info cięcie laserem blach na opisywany problem!

Z racji, że są to najkosztowniejsze gatunki drewna, powodzeniem klientów cieszy się również brzoza, lipa lub topola. Drewno z tych drzew pali się wyjątkowo szybko i nie gwarantuje mocnego ciepła, niemniej jest stosunkowo niedrogie i jeśli poszukuje się materiału, który w czasie spalania zapewni głównie wrażenia estetyczne, to drewno powinno się sprawdzić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
A gdzie nabyć drewno do paleniska?

Osoby instalujące w swych domach kominki potrzebują dobrych źródeł drewna. Teraz drewno kominkowe można nabyć w składach budowlanych, jak też w firmach specjalizujących się w zbycie opału – zobacz drewno opałowe cena. W sytuacji, kiedy osoby z okolic Wrocławia interesuje drewno kominkowe Wrocław okaże się doskonałą lokalizacją, aby poszukać sprzedawcy. W mieście z pewnością znajdzie się mnogie punkty, gdzie można zaopatrzyć się w drewno na zimę. Warto zestawić kilka ofert sprzedawców, by znaleźć tę najbardziej korzystną pod względem cenowym.

Posted in Bez kategorii