Szukamy idealnego mieszkania na czas studiów

dom

Studiowanie w dużym mieście nie jest proste, szczególnie gdy przeprowadzamy się z małego miasteczka czy wioski. Chociaż z upływem czasu aklimatyzujemy się w nowym miejscu to decyzję o naszym lokum przynajmniej w pierwszym semestrze podejmujemy „w ciemno”. Powstaje zatem problem jak znaleźć odpowiednie miejsce, gdy wyszukując „wynajem mieszkań Kraków” zostajemy przytłoczeni dziesiątkami a nawet setkami propozycji?

Po pierwsze: dobra lokalizacja
Nade wszystko dobrze zaopatrzyć się w mapę , na której zaznaczyliśmy adres uczelni czy poszczególnych budynków, w których odbywają się zajęcia. Wygodne może być też korzystanie z ofert lokalnych prezentowanych w wyszukiwarce Google. Wpisując np. wynajem mieszkania Kraków, mamy możliwość sprawdzenia ofert przedstawionych w formie mapy miasta z „pinezkami”. Bez problemu i w krótkim czasie można dzięki temu wybierać propozycje w zakresie interesującego nas obszaru.
W efekcie dobra lokalizacja skutkuje tym, że możemy nie tylko prowadzić bogate życie studenckie, ale także zmniejszamy koszty naszego transportu.

dom

Po drugie: dobra opinia
W prowadzonych poszukiwaniach możemy nie tylko polegać na naszej intuicji. dobrze przejrzeć forum uczelni czy miasta, którym jesteśmy zainteresowani. Zazwyczaj można tam spotkać wątki takie jak „mieszkania wynajem” oraz, odnośnie tych ofert opinie zachęcające lub zniechęcające do wybranego miejsca. Dzięki temu mamy szansę uniknąć wysokich opłat dodatkowych czy niemiłego właściciela. W ten sposób można też trafić na zainteresowanych dzieleniem kosztów wynajmu mieszkania.

Na koniec dobrze pamiętać, że w ostatnim momencie najczęściej zostają lokale drogie, w odległej lokalizacji lub z niełatwymi do współżycia współlokatorami. Im im dłużej będziemy mogli szukać dobrego miejsca tym większa szansa, że trafimy na coś spełniającego większość naszych oczekiwań.Po trzecie: nie bójmy się szukać pomocy
Czasem niezależnie od naszych starań mamy zagwozdkę z podjęciem decyzji czy nawet znalezieniem jakiejkolwiek opcji. Wtedy najrozsądniej zwrócić się z zapytaniem do nowej uczelni. Samorząd studentów czy inne poświęcone pomocy studentom ograny uczelni na pewno wspomogą dobrą radą a może nawet przekażą listę ciekawych i co najistotniejsze sprawdzonych lokali.