Powodzenie polskich odlewni

W branży motoryzacyjnej, przemysłowej bądź maszynowej nadzwyczaj ważne są materiały, jakie wytwarzane są techniką obróbki cieplnej.

Elementy do konstrukcji najczęściej nie mogą być stworzone inną techniką niż poprzez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to metoda, za pomocą, której materiał nagrzewany jest do odpowiedniej temperatury, potem następuje powolne jego wystudzanie. Takie zabiegi sprawiają, że materiał praktycznie równa się ze stanem równowagi.
Takiego rodzaju obróbka cieplna metali wykorzystywana jest w różnych temperaturach. Wyróżnia się między innymi wyżarzanie, jakie ujednolica materiał. Nagrzewanie następuje pomiędzy 1000 a 1200 stopni. Kolejnym jest wyżarzanie zupełne. Jest to nagrzewanie pomiędzy 30 a 50 stopni celem redukcji twardości metalu. Typów wyżarzań jest wiele i każdy z nich ma inne zastosowanie.

Tego rodzaju systemami zajmują się specjalistyczne odlewnie. Na obszarze kraju jest ich niewielka ilość. Proponują najczęściej wykonywane odlewy z metali żelaznych, jednak dzięki innowacyjnym technologiom za pomocą ciśnienia dostępne są też odlewy z tworzyw nieżelaznych takich jak stopy miedzi lub aluminium.

Odlewnie w Polsce posiadają swoich klientów nie tylko na obszarze kraju, ale również we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pozyskanie ich stało się osiągalne dzięki świetnej jakości proponowanych wyrobów i atrakcyjnej historii zakładów oferujących odlewy. Również mnogie nagrody oraz zdobyte certyfikaty pozwoliły nie tylko rozsławić się na rynku europejskim, ale również zaprowadziły do długofalowej, wciąż rozwijającej się współpracy.

Polskie zakłady tej dziedziny słyną z produkcji najlepszej jakości materiałów, dodatkowym atutem są często nowatorskie, autorskie technologie, jakie są chronione prawnie.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na tego typu temat, to sprawdź ten link – jest tu bardzo świeża treść (http://www.elmet-produkcja.pl/frezowanie) dotycząca takiej problematyki.

Coraz powszechniej również przedsiębiorstwa trudniące się tego typu produkcją tworzą procesy wytwórcze zwracając uwagę na ochronę natury, stając się tym samym aktywnym działaczem na rzecz ekologii.

Aby odlewnie nadal mogły być modernizowane powstały liczne ugrupowania propagujące ich działalność na terenie całej Europy. To one przecież zapewniają szeroką promocję wytwórców.

Źródło: Alwro S. A.