W jaki sposób urządzić małą łazienkę?

Aranżacja małej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Istnieje wiele strategii, przy zastosowaniu których malutka umywalnia będzie wywoływać wrażenie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej koniecznego ekwipunku.

wanna w łazience

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Dwa w jednym – wanna + natrysk.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tu (http://www.roletomat.pl/info/jak-wybrac-rolety-zewnetrzne/).

Idealna opcja, gdy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie przestrzeni dla dwu łazienek w mieszkaniu, a pragniemy mieć jedno jak i drugie. Dzięki takiemu podejściu, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji różne możliwości kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco dużo miejsca dla pozostałego oprzyrządowania. Aktualnie na rynku dostępne są przeróżne rodzaje wanien prysznicowych, i na pewno do każdego rodzaju toalety znajdziemy coś odpowiedniego. Zależnie od kształtu naszej toalety należy dopasować stosowny brodzik Sanplast. Kliknij tutaj: oferta Sanplast na topsanit.pl. Jeżeli nasza umywalnia ma kształt prostokątny, właściwy będzie brodzik prostokątny.

Druga sprawa to stosowne meble łazienkowe. Nie powinno być ich zbyt wiele, lecz tyle aby ukryć potrzebne drobiazgi. Im mniej kosmetyków jak też drobnych obiektów na widoku, tym toaleta bardziej obszerna i uporządkowana. Świetnym wyjściem będzie np. umieszczenie pojemnych półeczek na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę wprost pod umywalką. Trafionym projektem będzie również „niedostrzegalna” szafka za zwierciadłem ewentualnie szafka nad zabudową stelaża WC. Powstały w taki sposób schowek na ścierki lub [rolety sklep] papier toaletowy można sprytnie zamaskować, obudowując stelaż podtynkowy WC tym samym materiałem, z jakiego wykonane zostały fronty szafek. Fototapety jak też zwierciadła pomogą w wizualnym powiększeniu przestrzeni, podobnie jak zimne odcienie na ścianach i chłodne oświetlenie, które sprawią, iż łazienka będzie zdawać się czystsza a także większa.

kabina prysznicowa

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/TWINS_marki_KOLO_3.jpg

W wypadku bardzo ciasnych, wąskich przestrzeni kapitalnym wyborem będzie wykorzystanie kabiny natryskowej, dla której znalezienie odpowiedniego miejsca jest o wiele prostsze niż w wypadku wanny. Sprawdź koniecznie brodziki prostokątne. Nadto w niedużych toaletach często odchodzi się od brodzików, na rzecz odwodnień liniowych, które perfekcyjnie „wtopione” w powierzchnię podłogi pozwalają zyskać dodatkowe centymetry w łazience.