Gdzie wyposażyć pokój dla dziecka żeby dorastał wraz z dzieckiem?

Od kilku lat w meblowaniu pokoi dla dzieci stawia się na lekkie, niezbyt ciemne mebelki, niewysokie szafki dla dzieci, komódki z szufladami, które łatwo uporządkować, lekkie, zrobione z plastiku stoliki i krzesła dla dzieci. Lecz zbliża się także moda an takie urządzanie pokoju, żeby pokoik maluszka był długo użyteczny, a później – dzięki jedynie kilku ruchom – stał się pokojem pierwszaka, a potem nastolatka.

szafki dla dzieci

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

Istnieje kilka mebli, jakie rosną razem z dzieckiem i zmieniają swoją rolę. Oczywiście zaczynając od łóżeczka, które w którym możemy regulować wysokość materaca i korzystać z niego tak długo, jak długo dziecko mieści się na długość. Regulowanie głębokości zapobiegnie wypadnięciu z łóżka. Przy całkowitym obniżeniu możemy po prostu wyjąć szczebelek, żeby dziecko mogło samo wychodzić i bezpiecznie stawać na podłodze. Istnieją tak zaprojektowane przewijaki, które – gdy maluch z nich wyrośnie – po lekkim przekręceniu blatu – mogą posłużyć jako powierzchnia i nawierzchnia mineralna do rysowania i zabawy. Więcej na . Atutem przewijaka z modułem komody jest to, że wszystkie potrzebne rzeczy dla dzieci można mieć blisko, ale są ukryte, a równocześnie – gdy przewijak staje się biurkiem – zabawki, szpargały a później akcesoria szkolne również są schowane i mają swoje przyporządkowane miejsce. Szafki dla dzieci () w dużej mierze powinny być dość funkcjonalne i niewysokie, żeby maluszki samodzielnie sięgały do większości półek z zabawkami, na przykład przy użyciu niskiego „schodka”.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Stoliki dla dzieci dobrze jest kupić plastikowe – bezproblemowe do przesuwania i utrzymania w porządku, lekkie, lecz równocześnie stabilne. Dostępny na rynku duży wybór stołów w tęczowych barwach zadowoli nawet najbardziej wybrednych rodziców i pozwoli dobrać coś, co doskonale wpisze się w pokój malucha. Stoliki i krzesła dla dzieci można nabyć w tych samych lub odmiennych barwach. Dzięki temu pokoik można ożywić lub sprawić, iż będzie spokojniejszy.
Dobrze jest dłużej się zastanowić nad ustawnym umeblowaniem pokoiku i nad tym, żeby szafy albo stoliki dla dzieci () nie były zupełnie dziecinne, ale by posłużyło przez lata. Warto też zwrócić uwagę, aby wykonanie było dobre a design był uniwersalny i ponadczasowy, a nie sezonowe.