Pompa ciepła – na co zwrócić atencję podczas wyboru modelu dla siebie?

Fizycznie pompy ciepła różnorodnych producentów nie różnią się niezwykle. Ich istotne parametry definiuje agregat sprężarkowy, który jest niezmiernie ważny. A jednakże warto klarownie sprecyzować nasze wymagania i dokładnie zestawić artykuły oferowane przez poszczególne firmy.

Pompa ciepła

Autor: Junkers
Źródło: Junkers
Za pompę ciepła do miejsca ok. 200 metrów kwadratowych uiścimy od z grubsza kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy złotych. W tej chwili nie ma właściwie tańszych ofert, chyba że będzie to wytwór garażowy. Na rynku liczy się ponad dwadzieścia jednostek dostarczających te towary. Najczęściej inwestor kieruje pytanie ofertowe do kilku firm, z których to fachowcy wybierają dla niego najbardziej zdatny rodzaj pompy (patrz także: pompa próżniowa busch) ciepła. Kryteria doboru są przeróżne.

Najpierw trzeba przejrzyście ustalić jakie funkcje ma spełniać pompa ciepła w naszym lokum. W najwyższym stopniu oczywiste jest grzanie , ale tymczasem pompa ciepła jest w stanie też funkcjonować odwrotnie, tj. studzić pomieszczenia. Można też szukać pompy ciepła służącej jedynie do grzania lub wyłącznie do studzenia. Jeżeli chodzi o zasadę działania, to w pomieszczeniach jednorodzinnych użytkuje się prawie jedynie pompy ciepła z agregatem sprężarkowym. Sprawność jest tym wyższa im mniejsza istnieje różnica temperatur źródła górnego i dolnego – sprawdź ofertę.

Jeśli chodzi o ogrzewanie pompą ciepła, monowalentnym tytułuje się system, w którym jest ona indywidualnym źródłem do ocieplania domu.

Pamiętaj, że żeby zdobyć ciekawe wiadomości na przedstawiany temat, musisz znaleźć właściwe źródło – więc obejrzyj serwis (http://drabest.pl/pl/19-akcesoria-do-drabin), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Biwalentnym natomiast oznaczamy system, w którym oprócz pompy ciepła używa się jeszcze innego typu źródło ciepła. Instalacja pompy ciepła ( Nanoterm) jest konstruowana dla wyjątkowo niskiej temperatury zewnętrznej.

Dzięki temu jeśli chałupa ma stosowną zdolność do kumulowania ciepła (przykładowo solidne ściany i stropy), to chwilowego spadku temperatury nie odczujemy.

Weryfikacja wymaganej mocy pompy ciepła jest nadzwyczaj banalne, aczkolwiek firmy potrafią unieść rangę tego zadania do potężnego problemu z bogatą podbudową naukową. Jeżeli już określimy wartość mocy grzewczej niezbędnej dla naszego miejsca, możemy przejść do doboru danego rodzaju pompy ciepła, spełniającego ów parametr. Wskazane jest zdecydować się na takie wyjście.