Dobrze zaaranżowana sypialnia – co warto w niej umieścić

Zdecydowana większość właścicieli domków jednorodzinnych podejmuje decyzję o urządzeniu oddzielnej sypialni. Jest to bez wątpienia rozwiązanie naprawdę wygodne, a jednocześnie zapewniające bardzo dużą intymność. Rozsądnie urządzona sypialnia może stać się pomieszczeniem, w którym bajkowo będziemy odpoczywać i nabierać sił na kolejne wymagające dni.

sypialnia w jasnych barwach

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Meble sypialniane są bez wątpienia w sypialni najważniejsze. Meble sypialniane to bez wątpienia wszystkim łóżko, które musi być komfortowe. Najlepsze są bez najmniejszych wątpliwości łóżka stworzone z myślą właśnie o pomieszczeniach sypialnych. Nie składa się ich, a ich duże rozmiary gwarantują niczym nie zmącony sen. Rozmiar łóżka zawsze musi być dobrany do ilości osób, które mają z niego korzystać oraz ich sylwetki. W przypadku osób trochę grubszych zaleca się wybranie łóżka szerszego.

Zaintrygowała Cię omawiana kwestia? Sprawdź zatem ponadto ten wciągający artykuł (http://sarens.pl/projekty/) – to również bardzo użyteczne źródło informacji.

W sypialni przydadzą się także małe szafeczki, które umieszcza się przy łóżku. Umieścić można na nich nocna lampkę czy kubek czymś do picia. Idealnie sprawdzają się także w przypadku osób, które uwielbiają przed pójściem spać czytać książki. Z powodzeniem można na nie odłożyć lekturę. W pomieszczeniu do spania sprawdzają się także rolety meblowe. Rolety (zobacz rolety włochy) meblowe warto montować na szafkach, które pozbawione są drzwiczek – obejrzyj rolety meblowe. Za sprawą nich to, co jest na nich ustawione nie jest widoczne przez osoby postronne, które zdecydują się z jakiegoś powodu wybrać się do naszej sypialni.

aranżacja w japońskim stylu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
W sypialni bardzo duże znaczenie mają również wykorzystane kolory. Niektórzy wybierają nadzwyczaj mocne i wyraziste kolory. Jednak znaczna część specjalistów z zakresu stylizacji wnętrz uważa, że lepszym rozwiązaniem są kolory lekkie, pastelowe. Sypialnia ma nas przecież uspokajać i wyciszać, a wyraziste i mocne kolory działają na naszą psychikę zupełnie odwrotnie – jak wybierać meble sypialniane. Powinno się natomiast zrobić wszystko, aby pomieszczenie sypialne było pomieszczeniem pełnym ciepła i przytulnym. W tym wypadku zaleca się postawienie na grube i mięsiste materiały. Chodzi o narzutę, którą przykrywa się łóżko oraz zasłonki i wykładzinę bądź dywan. W pomieszczeniu sypialnym bez najmniejszych nawet obaw można zdecydować się na dywan z wyjątkowo długim włosiem. W pomieszczeniu, w którym tylko śpimy nie będzie on bowiem mocno narażony na powstawanie zabrudzeń. A taki dywan dodaje wiele przytulności i sprawia, że w sypialni gości miła atmosfera.