Motory do bram – 10 najczęstszych problemów w czasie montażu siłowników liniowych

Na obecną chwilę coraz częściej spostrzegamy wiele domów, które koło swojego placu lub ogródka mają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one zamontowane w sobie siłowniki liniowe, najczęściej elektryczne. Podczas ich instalowania często jednak dopuszczamy się błędów, które zdarzać się nie powinny. O czym dobrze jest wobec tego pamiętać?

brama przesuwna

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com

Początkowym aspektem, o którym nie dobrze jest zapominać w trakcie montażu urządzeń, jakimi są siłowniki liniowe to przetestowanie sprawności sprzętu. Każda bramka, która ma być otwierana mechanicznie powinna działać poprawnie przy manualnym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje błędów nieprawidłowo zamontowanej bramy Następnym aspektem, którego powinniśmy się wystrzegać jest montaż bramy na powierzchniach pochylonych. Trzeba unikać użytkowania bram (zobacz producent bram wjazdowych) na uskokach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko wywoła utrudnienie montażu, przez co będzie wymagany dodatkowy sprzęt i naruszy pracę automatyki.

Oczywiście jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, niemniej jednak lepiej unikać takich wyjść. Upewnij się również, czy wybrany zestaw jest dopasowany do Twojej moja stronabramy zgodnie ze specyfikacjami podanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dostosowanie może skutkować w przyszłości nieprzyznaniem gwarancji, a w efekcie niepotrzebnej straty kasy. Każdy siłownik pracujący na zewnątrz wymaga odpowiedniej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie przebaczają błędów powiązanych ze zbyt małą szczelnością. Na rynku występują też podziemne siłowniki. W tym przypadku trzeba się upewnić co do odpowiedniej wilgotności gruntu.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Przyrządy do kierowania automatycznego bramą, innymi słowy siłowniki liniowe, powinny być zamontowane przez zawodowego montera. Może to powodować trochę większe koszty jednak w takiej sytuacji osoba ta doradza nam wypróbowane automaty (np. tutaj: ). Dodatkowo jest w pełni odpowiedzialna za założenie i ponosi pewne ryzyko zaakceptowane przez prawo. Od czasu do czasu jesteśmy hipnotyzowani niższą ceną i zakupieniem samodzielnie zestawu do bramy od firm niewypróbowanych, a co za tym następuje cała odpowiedzialność schodzi na nas.