Do czego służyć mogą zasobniki sprężonego powietrza?

Do gromadzenia powietrza pod ciśnieniem wykorzystuje się zasobniki sprężonego powietrza. Ich funkcją jest magazynowanie sprężonego powietrza w celu zapewnienia właściwej jego liczby w czasie najwyższego zapotrzebowania a także równoważenie ciśnienia w sieci.

Takowe zbiorniki powietrza zobacz sam są nieodzownym fragmentem każdej instalacji o chwiejnym zapotrzebowaniu na powietrze pod ciśnieniem.

lampa

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Pojemniki sprężonego powietrza posiadają postać zasobników poziomych lub pionowych. Robi się je ze stali nierdzewnej czy węglowej. Celem jak najskuteczniejszej ochrony przed korozją wykonuje się galwanizację lub ocynk. W skład armatury zasobnika wchodzą między innymi zawór bezpieczeństwa, kurek manometryczny, rurka spustowa. W sieciach sprężonego powietrza stosuje się 2 typy pojemników: główny jak też dodatkowy. Podstawowy pojemnik sprężonego powietrza instaluje się na ogół zaraz za sprężarką a także chłodnicą końcową, a przed sączkami i osuszaczem. Ten zbiornik gromadzi powietrze, chłodzi powietrze i tłumi pulsacje wywoływane przez sprężarkę. Pojemnik prasy komorowe dodatkowy natomiast montuje się przy punkcie poboru powietrza. Ma on za zadanie zmniejszyć spadek parcia w sieci na wypadek zapotrzebowania na duże ilości powietrza pod naciskiem.
Zbiorniki ciśnieniowe dowiedz się o zbiorniki ciśnieniowe określone do przemysłu spożywczego muszą być wykonane ze stali nierdzewnej. Od środka zbiornik pokrywa się farbą atestowaną przez Państwowy Zakład Higieny.

Zasobnik wyprodukowany w edycji standardowej możesz dodatkowo ochronić przed korozją warstewką cynku.

Tylko teraz oceń projekt domu stodoła parterowy ten artykuł, który jest bardzo ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że faktycznie trzeba to zrobić!

Metodę kontroli a także wytyczne eksploatacji zasobników sprężonego powietrza określa Urząd Dozoru Technicznego.