W jaki sposób odnowić nudne wnętrze?

Wiele osób posiada u siebie pomieszczenie, które niezbyt dobrze jest zaplanowane jeśli chodzi o aranżację. Mało interesujące meble, nieodpowiednio dobierane dekoracje, czy nudny kolor ścian powodują, że mamy chęć coś zmienić, ale nie za bardzo wiemy jak.

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obraz ścienny

Choć rozmaitego typu pejzaże i portrety zdobią ściany w niejednym domu, warto pomyśleć, co nieco bardziej będzie zwracać uwagę.

Zazwyczaj o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na podstawie oceny. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Takim akcentem na pewno będzie fototapeta znajdująca się na jednej ze ścian w salonie, czy też łazience. Inspiracje z taką dekoracją znajdziemy w internecie bądź magazynach tematycznych – demural.pl/. Przede wszystkim powinna być ona dopasowana do wnętrza. Jeżeli jest w nim niedużo światła, lepiej postawić na motyw utrzymany w jasnych odcieniach. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można przygotować wnętrze z czarno-białą tapetą. Jeśli znalezione samodzielnie inspiracje nie pomogły nam, korzystnym pomysłem będzie wynajęcie projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej będzie wyglądało w domowych pomieszczeniach.

Nowe życie starych mebli

Niewątpliwie w każdym domu znajdzie się mebel, jaki dawno nie jest już modny i nie został wyrzucony wyłącznie przez sentyment. Rzecz jasna nie jest w tym nic złego, przy czym warto zastanowić się nad jego odnowieniem. Stary kredens po babci można ciekawie przemalować, aby sprawiał wrażenie mniej masywnego i pasował do salonu. Fotel po dziadku dobrze jest przekazać do tapicera, który wymieni uszkodzone elementy i obije go ciekawą tkaniną o fakturze lub odcieniu nawiązującym do pozostałych ozdób w salonie. Nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie – niekiedy wystarczy wymienić gałki w szafie i nieco odświeżyć mebel, aby stał się on najważniejszą ozdobą w pomieszczeniu.

image - mieszkanie

Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Postaw na dodatkiZmiana we wnętrzach wcale nie wymaga od nas zaciągania kredytu na nowe meble i wyrzucania tych starych. Czasami wnętrze może odmienić pozornie mało istotny element, który dobrze dobrany staje się ciekawą ozdobą. Nierzadko wystarczy zmienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i na ich miejsce zawiesić wygodne rolety – najlepsze inspiracje dla domu. Można też postarać się o ciekawe dodatki, jak np. ładne osłonki na doniczki, czy też poduszki z motywem.