Wybór dobrego krzesła do pracy przy biurku jest ważny, by nie pojawiły się u nas bóle kręgosłupa

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie, żeby przy biurku dało się pracować na beznadziejnym krześle.
Profesjonalne krzesło do biurka to najważniejsza sprawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — istotne, żeby przez całe życie dbać o własny kręgosłup. Nasz organizm będzie nam wdzięczny i wtedy ustrzeżemy się przed częstymi sesjami u rehabilitanta lub lekarza. W obecnych czasach standardem są już krzesła obrotowe. Powinny one posiadać sylikonowe lub kauczukowe kółka, które nie będą rysować paneli.

Kiedy poznasz już dane na przedstawiany wątek, to polecam przeczytać również inne wpisy na ten temat – one też okażą się wciągające.

To jednakże dopiero początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które powinniśmy kupować, po prostu muszą mieć regulowany zagłówek, byśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To niezwykle ważne, aby dać szyi oraz głowie szansę chociażby kilkuminutowego odprężenia. Można wtedy zamknąć powieki i wykonać kilka ćwiczeń, by rozluźnić kark i gałki oczne. Kolejną istotną kwestią jest obecność podłokietników. To także w znacznej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek między łopatkami. Nie mniej istotne wydaje się być to, aby dało się regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeżeli okaże się, że po ustawieniu wszystkich parametrów wiszą nam nogi, to będziemy musieli zamówić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie będzie to jednak zbyt wielki wydatek.

Zdając sobie sprawę z tego, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy każdego dnia, to powinniśmy przeznaczyć na nie więcej pieniędzy. Inwestycja zapewne się opłaci. Dostrzeżemy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już dawał o sobie znać.