Należycie stworzone miejsce pracy wydaje się być niezwykle ważne dla naszego zdrowia

ludzie, którzy pracują przed laptopem, wiedzą, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się z reguły z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem jest ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie był stworzony do takiej pozycji. Zatem tendencja do prowadzenia siedzącego trybu życia zazwyczaj odbija się na ludziach negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają mieć problemy z kręgosłupem i boli ich głowa. Bierze się to z tego, że mają nieprzystosowane miejsce pracy. W pracy z komputerem kluczowe jest krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dopasowane do naszego wzrostu. Powinno mieć także w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście powinno mieć podłokietniki. Bez tego ciężko określić je mianem dobrego stanowiska pracy.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w treści (http://www.zleceniomat.pl/projekt-instalacji-elektrycznej)? To naturalnie zbliżona tematyka, więc bez wątpienia również bardzo Cię zainteresuje.

Musi także mieć silikonowe kółka. Muszą lekko chodzić. Krzesło nie może przyciężkawo odsuwać się od biurka. Przez to w wielu korporacjach zazwyczaj spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to powinniśmy zamówić podnóżek. Będzie to wtedy idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.