Każdy, kto śni o budowie własnego domu, powinien być przygotowany na moc niespodziewanych zdarzeń

Spora część osób, które budowanie domu mają już za sobą, zgodnie mówi, że bywa to trudna przeprawa oraz niemal zawsze są nieprzewidziane wydatki.
Własny dom to dla ogromnej liczby osób spełnienie najpiękniejszego snu w życiu.

rodzina

Autor: Muffet
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy się jednak do tego zadania gruntowanie przygotować, bo jeżeli myślimy, że wszystko pójdzie gładko, to jesteśmy w błędzie. Ten, kto już przeżył tego typu projekt, powie, że niekiedy jest to droga przez mękę. Choć początkowo często wszystko wydaje się łatwe. Kiedy kupimy działkę i wybierzemy wymarzony projekt, to wydaje nam się, że dalej będzie już z górki. A tutaj dopiero zaczynają się schody. Najtrudniejszą sprawą bywa wyszukanie dobrych budowlańców, którzy nie naciągną nas na dodatkowe wydatki. Fuszerka niestety jest często cechą ekip budowlanych o niesprawdzonej historii. Z tego powodu w tej kwestii powinniśmy wspierać się opiniami znajomych. Warto zatrudnić dobrą ekipę, nawet jeżeli będzie droższa. Zaoszczędzi nam to steru i pieniędzy. W szczególności jeżeli budowę będziemy kontrolować z daleka i tylko co jakiś czas pojawiać się na działce. Zazwyczaj dotyczy to osób, które zatrudnione są na pełen etat, a budują się na przykład w innej miejscowości i doglądać prace (praca budowa gdańsk) mogą tylko w weekendy. Następną ważną kwestią jest postawienie na materiały najwyższej jakości.

To kluczowe, gdyż przecież chcemy zamieszkać w budynku, który nie będzie się sypał — chociażby przez pierwsze kilkanaście lat od wybudowania. Chcemy trwałej konstrukcji również do zamieszkania dla naszych dzieci.