Tynki powoli przestają być jedyną możliwością przy zamawianiu elewacji budynku

Przez lata ocieplony i otynkowany dom był wyznacznikiem bogactwa. Dzisiaj spektrum wyboru tworzywa w znacznym stopniu się powiększyło.
Współcześnie możemy wybierać różne metody wykończenia domu od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był zazwyczaj jedyną możliwością, rozwija się oraz ma wiele wariantów. Może być dla przykładu silikonowy albo krzemianowe. Pierwszy bywa zalecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (chociażby te przy ruchliwych drogach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Te drugie z kolei są odporne na grzyby i porosty. Należy też zastanowić się ile warstw tynku nałożyć. Bywają przecież tynki cienko- oraz grubowarstwowe.

Czy czujesz ochotę na następne równie ciekawe posty? Jeżeli tak, to chcemy Cię poinstruować – kliknij, aby przeczytać (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-wezowe/30) tutaj o wiele więcej.

W naszym klimacie znacznie częściej wybierane są tynki o kilku warstwach. Jednak tego typu elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej można też wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem i drewnem. Istnieją także odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz rewelacyjnie wytrzymują wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Warto zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, jaki materiał kupimy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj bowiem wszystkie te metody sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno i kamień należą do najbardziej eleganckich oraz także najdroższych sposobów wykończenia budynku. Trzeba zatem przed podjęciem decyzji zrobić kosztorys.