Dzisiejsze mieszkania w stanie deweloperskim z reguły nie mają ścian działowych — sami możemy je postawić

W dzisiejszych czasach deweloperzy często decydują się na pozostawianie decyzji klientom, gdzie będą mieli zamiar wybudować ściany wewnętrzne w mieszkaniu.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że chcemy kupić 70-metrowe mieszkanie w nowym budownictwie. Deweloper informuje nas w sumie o tym, gdzie będzie łazienka oraz przyłącza wody w kuchni. Z projektu także dowiemy się, gdzie będą okna oraz drzwi do mieszkania. I to w sumie tyle. O całej reszcie będziemy mogli zdecydować sami. Jeśli mamy smyki, to na pewno będziemy chcieli zapewnić im pokoje. Razem czy oddzielnie? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze zapewne od naszych latorośli. Jeżeli będziemy mieli taki plan to, to możemy postarać się również wydzielić komórkę i gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie posiadamy smyków, to można zdecydować się na dużą sypialnię oraz przykładowo gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną siłownię). Ściany można będzie zbudować tak, jak zechcemy. Zapewne pomocny w aranżacji będzie architekt lub designer wnętrz. O jego pomoc muszą się szczególnie postarać ci, którzy nie znajdują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wówczas tanie oraz stosunkowo prosto się je stawia. Niestety dość mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie można również na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli pragniemy postawić na raczej tradycyjne rozwiązanie, to musimy się skierować w stronę ściany z cegieł. Będzie to droższe, a ich budowa (płyta gkbi) potrwa dłużej, ale będzie służyć lata.