Coraz większy procent rodaków decyduje się na totalną termomodernizację, która polega na kupnie nowego pieca oraz ociepleniu domu

Jeśli mamy plan, by obniżyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to musimy zainwestować większą kwotę. Na szczęście zwróci się nam ona.
Duży procent rodaków, którzy żyją w domach jednorodzinnych, dziś chcą zrobić ocieplenie budynku.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to znaczny wydatek, jednakże naprawdę jest potrzebny. Wówczas nie ucieka nam z budynku ciepło. Po kilku latach inwestycja nam się zwróci. Pamiętajmy o tym, że ocieplić styropianem musimy nie tylko zewnętrzne mury. Dużo ciepła ucieka również przez dach. Jeśli posiadamy w domu strych, którego nie używamy, to trzeba też ocieplić strych. Dobrym wyjściem jest też ocieplenie (Sprawdź megastyro) piwnicy, niezależnie od tego, czy znajduje się ona całkowicie pod powierzchnią ziemi czy nie. Jeśli na dodatek mamy w budynku stary kocioł grzewczy, to nadszedł czas, żebyśmy zamienili go na nowy. W tej sprawie i tak za kilka lat dopadnie nas prawo, ponieważ zmieniły się w naszym kraju ustawy. Będzie trzeba nabyć ekologiczny kocioł i najlepiej zrobić to przed 2021 rokiem. Jeśli zainteresowała nas termomodernizacja naszego domu, to należy sprawdzić, czy nasze miasto gwarantuje jakiekolwiek zwroty za modernizację. W różnych regionach Polski jest z tym różnie.

Powinniśmy zatem sprawdzić w sieci lub iść do urzędu oraz dopytać, na co można liczyć. To ważne, gdyż może okazać się, że będziemy mogli przyoszczędzić dużą sumą pieniędzy, gdyż państwo wspiera walkę z zanieczyszczeniem powietrza.