Jakiego rodzaju są najpopularniejsze powody powstawania wilgoci w mieszkaniu?

Prawidłową wilgotność powietrza w mieszkaniu i w domu określa się na poziomie 40-60%. Jeżeli jest ona większa, można w takiej sytuacji zastosować osuszacz powietrza.
Optymalna wilgoć powietrza w pokojach zamkniętych jest ważna zarówno dla elementów konstrukcyjnych budynku, jak i dla dobrego samopoczucia i dobrej kondycji mieszkańców.

Magazyn

Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com
Tę kwestię określa nawet polska norma (PN-B-03421:1978). Dla dobrej kondycji niekorzystne jest zbyt suche powietrze, które posiada mniej, niż 40% wilgotności. W takiej sytuacji należy użyć przykładowo nawilżacz powietrza. Kłopoty ze zbyt wysuszonym powietrzem zdarzają się przede wszystkim w sezonie grzewczym. W sprzedaży odnajdziemy osuszacze powietrza o niezwykle różnym zastosowaniu (do pomieszczeń mieszkaniowych, osuszacze przemysłowe czy budowlane). Te, które są odpowiednie do użycie w mieszkaniach, posiadają zazwyczaj eleganckie obudowy i stosunkowo niewielkie formy. Charakteryzuje je również nieduża moc, prosta eksploatacja, cicha praca i niezwykle często możliwość nie samego osuszania powietrza, lecz też niwelowania nieprzyjemnych zapachów.
Znacznym problemem jest niestety zbyt duża wilgotność powietrza, która wynosi powyżej 60%. Jeśli tego typu się utrzymuje w naszym domu, to przyda się nam urządzenie o nazwie osuszacz powietrza. Może pomóc on obniżać poziom wilgoci, ale nie zlikwiduje przyczyn jej pojawiania się. Źródeł występowania problemów z wilgocią w domu może być dużo. Od zalania mieszkania, pękniętej rury w ścianie, po wilgoć fundamentów czy ścian od wód gruntowych. Jednak najważniejszym argumentem jest albo brak, albo złe funkcjonowanie wentylacji.

W takich sytuacjach powinniśmy mieć świadomość faktu, że osuszacze powietrza będą jedynie pomocą doraźną.

Zaintrygował Cię ten tekst? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła (https://ekobak.pl/category/oferta/oczyszczalnie-przemyslowe/), które dadzą Ci sporo szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

Nigdy z kolei nie zastąpią poprawnie wykonanych oraz bezproblemowo pracujących kanałów wentylacyjnych.