O czym należy pamiętać w czasie projektowania i realizacji garażu, jak wybrać najlepszy projekt.

Odpowiednio wykonany garaż służył będzie przez długie lata, z tego też powodu należy poświęcić parę chwil na jego odpowiedni wybór. Po pierwsze garaże służą jako miejsca parkingowe, ale także w roli miejsc na przetrzymywanie sprzętu i narzędzi, czy też jako warsztaty. Z tego też powodu należy ich budowę bardzo dokładnie przemyśleć i określić wszystkie potrzeby. Dużo łatwiej jest na etapie stawiania wszystkiego zaprojektować wszystko zgodnie z potrzebami, niż za kilka lat robić niewielką rewolucję i zajmować się jakąś rozbudową.

murowany garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa garażu murowanego zacząć się powinna od wyszukania odpowiedniego projektu. Garaż często stanowi integralną część budynku, i wówczas stawia się wszystko jako jedną całość, a może także być całkowicie niezależnym pomieszczeniem. Wybór odpowiedniego rozwiązania w dużym stopniu będzie uzależniony od wielkości działki i wymagań właściciela, każda z tych opcji będzie miała jakieś zalety i wady, i przed końcową decyzją warto wszystko dobrze przemyśleć. Najważniejszą regułą podczas wyboru miejsca na garaż powinna być łatwość dojechania, gdyż prowadząca do niego droga powinna być utwardzona. Dlatego też znacznie lepiej będzie zrezygnować z garażu gdzieś tylnym fragmencie domu, gdzie będzie trzeba jechać wokół całego budynku, na pewno lepiej będzie wtedy postawić niezależny garaż. W takim przypadku powinno się jedynie pamiętać o tym, swoim charakterem i rodzajem wykończenia pasował do budynku mieszkalnego, najlepiej jeżeli projekt wykona ten sam architekt, co dom.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na murowaną wersję garażu trzeba się liczyć ze dużo wyższymi wydatkami, gdyż całkowity koszt tego typu projektu wynieść może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale jednocześnie znacznie większej wygody użytkowania.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie deska warstwowa jesion, gdyż one też mogą być dla Ciebie bardzo ciekawe.

Koszty te są orientacyjne i znacznie się mogą wahać w zależności od wykorzystanych rozwiązań i materiałów.

Ten wpis jest naprawdę zajmujący? Wierzymy zatem, że przypadnie Ci do gustu też moja strona, gdzie znajdziesz sporo rzetelnych wiadomości.

Przykładowo jeśli ktoś wybierze wiśniowski bramy segmentowe z automatycznym sterowaniem, to do całej wyceny będzie trzeba kolejne parę tysięcy złotych dorzucić.