Czym są systemy przesuwne oraz w których miejscach można je wykorzystać?

Praktyczne funkcje, jakie zapewniają obecnie szafy z systemem przesuwnym, a także bardzo szeroka oferta ciekawych wypełnień frontów, pozwalają na wykorzystanie takiego rozwiązania nie tylko w sypialniach czy też przedpokojach, ale także dla przykładu w kuchni.
W tamtym miejscu bowiem bardzo ważne jest takie zaaranżowanie przestrzeni, aby było jak najbardziej wygodne i funkcjonalne.

firma - fotogram

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Przy tak dużej liczbie funkcji, które pełni ta strefa, utrzymanie doskonałego porządku może być niezwykle trudne. Jest to widoczne zwłaszcza w relatywnie niewielkich pomieszczeniach, gdzie brakuje oddzielnego miejsca na urządzenia kuchenne, talerze czy chociażby przetwory. W tego typu przypadku , znakomitym miejscem na niezwykle uporządkowane magazynowanie akcesoriów kuchennych na tak małej powierzchni jest w najwyższym stopniu pojemna szafa wyposażona w systemy przesuwne. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest otwarcie drzwiczek nie wymagające dodatkowej przestrzeni.
W tego typu systemie przesuwnym można by zmieścić znacznie więcej rzeczy, niż w zwykłych kuchennych szafach. Taki mebel zaprojektowany na zamówienie nie tylko znakomicie wpasuje się nawet w pozornie trudną do zagospodarowania przestrzeń, lecz również pozwoli wizualnie go powiększać. Z sukcesem system przesuwny zastępuje standardowe regały oraz tzw. wyspy. Taki system przedstawia bardzo gustowne i praktyczne wyposażenie jadalni. W wypadku potrzeby można za jednym ruchem drzwiczek uzyskać dostęp do takich części szafy, w jakich są wszelkie konieczne do pracy środki czystości, narzędzia (korki silikonowe) czy tekstylia kuchenne (ściereczki czy ręczniczki).

W tak pojemnym wnętrzu szafki przesuwnej można nie tylko przechowywać toster czy blender, ale również schować relatywnie duże urządzenia AGD takie jak kuchenka mikrofalowa czy też piekarnik, które można by zasłonić za drzwiami szafki, kiedy nie są one wykorzystywane..