W wielu naszych miastach stan powietrza jest śmiertelnie niebezpieczny — trzeba więc zamówić oczyszczacz

Polska niestety plasuje się na początku okropnej listy najbardziej zanieczyszczonych miejsc na naszej planecie. Smog truje wszystkich Polaków.

poddasze

Źródło: pixabay.com
Pokój z kominkiem

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com

oczyszczacz powietrza

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
To jest niewybaczalne, ale niestety w wielu polskich miejscowości jest niebywale zanieczyszczone powietrze. Nieraz wyprzedzamy w tym nieszczęsnym rankingu choćby i Chiny. Włodarze twierdzą, że spororobią, by uzdrowić sytuację. Jednak wymiernych skutków w ogóle nie można dostrzec. Zatem musimy wziąć sprawy w swoje ręce — oczywiście na tyle, na ile się da. Pierwszą kwestią będzie kupienie do domu oczyszczacza. To w ogromnej mierze pomoże nam zminimalizować ilość groźnych drobinek w powietrzu. Możemy też wymusić na żłobku czy szkole, do których chodzą nasze smyki, by także miałyten taki sprzęt. Dobry oczyszczacz powietrza musi przede wszystkim walczyć z drobinkami PM 2,5, które są dla nas najbardziej niebezpieczne, gdyż nasze płuca nie umieją się z tego same oczyścić. Dobrze byłoby wybrać taką markę, która jest powszechnie znana i doceniana. Wówczas będziemy mieli pewność, że urządzenie jest najwyższej jakości. Oczywiście przed złożeniem zamówienia warto poczytać opinie w internecie. Możemy również zastanowić się, czy nie kupić już od razu oczyszczacza wraz z nawilżaczem.

Będzie to rewelacyjny pomysł, gdyż ogrzewanie zimą szalenie wysusza powietrze. Może to doprowadzić do łzawienia oczu lub ( wanna wolnostojąca kompozytowa cristalstone ) wiecznego podrażnienia gardła, szczególnie u małych dzieci.