Jakie są typy zacisków oraz od czego zależy wykorzystanie konkretnego rodzaju?

Bezpieczne korzystanie ze sztangi wymaga zastosowania wszelkich wymaganych elementów, które wchodzą w ramy jej budowy. Nie możemy niestety zapomnieć także o zaciskach – na co trzeba zwrócić uwagę w czasie ich kupna? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.
Nim zajmiemy się przedstawianiem najważniejszych właściwości produktów, należałoby wcześniej starannie objaśnić, jaką spełniają one funkcję.

ozdobna brama

Autor: Paul Wilkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Zaciski są częściami zakładanymi na gryf, które blokują obciążniki i blokują zsunięcie się ich ze sztangi. To jednak nie wszystko.

Czy podoba Ci się kompleksowa informacja (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-modular-lokalna-oczyszczalnia) w tym artykule? Masz ochotę na więcej? W takim razie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej witryny.

Ich właściwy sposób stosowania pozwala na ustabilizowanie obciążników, dzięki czemu zestaw nie tworzy żadnych wstrząsów, które to mogą obniżać komfort ćwiczeń. Wszystko to sprawia, że zacisk powinien być dostosowany w sposób przemyślany. W innym wypadku mogłyby one powodować zbyt słabe zabezpieczenie albo zwyczajnie nie wytrzymać pod naciskiem używanych przez nas obciążeń.

Na szczęście w sprzedaży oferta jest bardzo duża i tak zbudowana, że nie musimy mieć jakichkolwiek kłopotów z zakupem zacisków w odpowiedni sposób dopasowanych do sztangi. Wystarczyłoby jedynie zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych składników. Jednym z nich jest typ zacisku. Istnieją dwie możliwości wyboru: możemy kupić zacisk gumowany gwintowany oraz zaciskowy. Pierwszy rodzaj jest stosowany wyłącznie do gryfów, które posiadają charakterystyczne ząbki, pozwalające na ich wkręcanie. Wersje zaciskowe stosuje się z kolei przy gryfach o końcówkach relatywnie gładkich.

Co istotne, w sprzedaży mogłyby występować w paru wersjach. Wymienić trzeba sprężyny motylkowe, specjalne obejmy czy też zaciski z cieniami do blokowania. Jak widać, wybór konkretnego typu jest zależny od wykorzystywanego gryfu.