Co trzeba sprawdzać przed wyjazdem z przyczepą?

Przed wyjazdem na urlop z przyczepką kempingową trzeba obejść dokoła zespół pojazdów i upewnić się, że wszystko jest w najlepszym porządku: hak kulowy, połączenie elektryczne, koła oraz światła czy linki zabezpieczające.
Trzeba skontrolować także, czy nasz ładunek jest dobrze przymocowany oraz zabezpieczony, wówczas dojechanie na miejsce powinno być jedynie częścią własnej przygody.

Powinieneś zrobić spis przedmiotów do sprawdzenia.

Jeśli szukasz sprawdzone dane, zobacz i sprawdź informację (https://bestem.com.pl/produkty/papierowe-palety-bestemflex/) – tutaj są jedynie atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

Na takiej liście muszą być tego typu punkty jak to, czy zaczep kulowy jest w odpowiedni sposób zablokowany. Zaczepy kulowe mogą się różnić w zależności od danego rodzaju przyczepy, jednak w jakimkolwiek wypadku kula haka musi się znajdować w całości w gnieździe, natomiast zaczep powinien zostać zabezpieczony na kuli. Trzeba także sprawdzić, czy też funkcjonuje połączenie elektryczne pomiędzy przyczepką a samochodem. Należy sprawdzić też, czy wszelkie elementy odblaskowe i światła są czyste oraz czy działają m.in. światła hamowania, światła tylne, lampy czy kierunkowskazy.

portret - łazienka

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba także sprawdzić, czy linka bezpieczeństwa jest nieuszkodzona oraz odpowiednio przymocowana do pojazdu. Nie tylko w samej kuli, ponieważ tego typu linka bezpieczeństwa musi działać nawet w przypadku pęknięcia kuli. Kiedy należąca do nas przyczepka spadnie z haka, to linka awaryjna jest zaciągana oraz w takiej sytuacji włącza się hamulec awaryjny. Trzeba także sprawdzić, czy nacisk na zaczep jest odpowiedni. Musi on wynieść od 50 do 80 kg. Niewłaściwy nacisk może sprawić, że nasz zespół pojazdów będzie niebezpieczny w normalnym ruchu drogowym. Powinno się także skontrolować, czy ładunek jest w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Na drodze nierzadko można zauważyć kartony lub odmiennego rodzaju luźne rzeczy. Trzeba się upewnić, że nasz ładunek jest ustawiony równo oraz prawidłowo zamocowany w tego typu sposób, aby nic nie mogło się z niego wysunąć.