Jak powinniśmy sprawdzić dewelopera, u którego nabywamy nasz wyśniony dom?

Prześcigają się dziś oni w tworzeniu coraz bardziej kuszących reklam dla swej inwestycji. Dla potencjalnego klienta przebrnięcie przez ogrom ofert jest bardzo trudnym zadaniem.
Decyzja o kupnie swojego domu jest obarczona dosyć znacznym wydatkiem finansowym, dlatego też powinna być ona dokładnie przemyślana.

budowa

Autor: lelebella
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już znaleźliśmy posiadłość, która spełnia nasze wszystkie wymagania, nadchodzi czas na sprawdzenie dewelopera. Gdy na lokum przeznaczamy paręset tys.

Czy ten materiał uważasz za wartościowy? Jeśli tak, to kliknij i przeczytaj więcej tutaj (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/szambo/zbiornik-na-szambo-i-scieki) – znajdujące się tu kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

zł, to musimy mieć pewność, że deweloper którego wybieramy, będzie odpowiednim wykonawcą. Przy zakupie domu należy sprawdzić dogłębnie wiarygodności developera. Zacząć należy od przeanalizowania odpisu z CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego. Należy zwrócić uwagę na informację, która dotyczy składania sprawozdań finansowych do sądu rejestrowego. Uczciwy inwestor budowlany z pewnością wywiązuje się z tych czynności. Przeanalizować trzeba także dokładnie rubrykę, która posiada wpisy o postępowaniach upadłościowych albo postępowaniach komorniczych.

miasto - obrazeczek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Aby poprawić wiarygodność, deweloper musi posiadać rachunek powierniczy. Zgodnie z przepisami rozporządzenia deweloperskiej firmy, które zaczęły nowe inwestycje po 29 kwietnia 2012 r., w całości powinny ją sfinansować ze swoich środków lub pożyczek. Jeśli deweloper ogłosi upadłość, w takiej sytuacji klienci odzyskają środki, które zgromadzone są na rachunku powierniczym. Solidny deweloper udostępniać powinien potencjalnym nabywcom wzór umowy razem ze wszystkimi załącznikami, żeby mogli oni się z nią zapoznać na spokojnie i jeśli spotykają się z deweloperem, mogą wtedy dopytać o detale.

Dopominać się trzeba od developera wszystkich zezwoleń oraz akt, abyśmy zyskali absolutną pewność postanowienia o kupnie posiadłości. Nie może on w tej sytuacji zasłaniać się tajemnicą handlową. Jeżeli mamy wątpliwości, to wtedy trzeba skorzystać z usług dobrego notariusza.