Dlaczego należy nabyć do domu osuszacz powietrza?

Zdarza się tak, że wilgotność powietrza jest często stanowczo zbyt duża. W takiej sytuacji zastosowanie znajdują osuszacze powietrza. Te urządzenia nie są jeszcze ogólnie używane, lecz ich użycie polecane jest w bardzo wielu sytuacjach.

czujniki

Autor: Caparol
Źródło: Caparol
kontrola

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Osuszacz powietrza będzie to idealne narzędzie w miejscach, gdzie jest zbyt duża wilgoć, której nie można by w jakikolwiek sposób prędko zlikwidować.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst opublikowany na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej wiązary kratowe drewniane wiązar system tutaj, odnajdziesz tam podobne informacje.

Osuszacz powietrza powinien odnaleźć się w magazynach, gdzie składowane są towary, które wrażliwe są na wilgoć, w bibliotekach, w piwnicach oraz pralniach. Jak jego nazwa wskazuje taki osuszacz ma za zadanie wyeliminować od razu nadmiar wilgoci z pomieszczenia. Jest urządzeniem niezastąpionym na terenach popowodziowych i w obrębie budowy nieruchomości do prędkiego osuszania murowanych ścian. Pośród osuszaczy możemy wyróżnić osuszacze domowe, półprofesjonalne, profesjonalne oraz wykorzystywane w fabrykach. Osuszacze domowe efektywnie usuwają zawilgocenie z małych pomieszczeń i zapobiegają równocześnie pojawianiu się pleśni oraz rozwojowi bakterii. Jeżeli jest on wyposażony w aktywny filtr, w takiej sytuacji niweluje nieładne aromaty. Takie osuszacze są stosowane w mieszkaniach, piwnicach, suszarniach i bibliotekach.

element kotłowni parowej

Autor: Richard Ash
Źródło: http://www.flickr.com
Półprofesjonalny osuszacz powietrza jest to kondensacyjne urządzenie, które posiada metalową obudowę wyposażoną w kółka. Osuszanie powietrza jest oparte na tym, że wilgotne powietrze przechodzi przez filtr, który wyłapuje kurz oraz pył, a później powietrze to dociera do parownika, gdzie jest schładzane. Powietrze, które wydmuchuje osuszacz posiada trochę wyższą temperaturę niż uprzednio, ale jest ono pozbawione wilgoci. Zaleta półprofesjonalnych osuszaczy to możliwość kierowania elektronicznego albo mechanicznego.

Zaleta to również obudowa stalowa wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i możliwość działania w niskich temperaturach. Zaletą jest również niższa cena niż osuszaczy specjalistycznych. Wadą osuszaczy półprofesjonalnych jest ciężar oraz duże gabaryty.