Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania blachodachówek?

W czasie wyboru blachodachówek najcenniejszym założeniem powinno być to, czy stal, którą wytwórca zastosował do produkcji wywodzi się ze znanej huty.
Chodzi o to, że wytwórcy mogą być polscy, szwedzcy, niemieccy albo azjatyccy.

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle ważne, gdyż wyłącznie producent aluminium lub też metali, nie natomiast wytwórca dachówek może zagwarantować, że finalny wyrób będzie spełniał wszystkie parametry dobrego pokrycia dachowego. Następna bardzo istotna sprawa to w przypadku stali, grubość ocynku, która musi posiadać przynajmniej 20 mikronów z każdej strony. Dokumentem, który potwierdza, że blachodachówka spełnia obowiązujące obecnie standardy, jest akceptacja techniczna lub deklaracja zgodności. Takie dokumenty musi mieć każdy producent. Trzeba ponadto upewnić się, ile czasu gwarancji oferuje producent blachodachówki na swój towar. Rozpiętość waha się tu przeważnie od 15 do 40 lat. Decyduje o tym m.in. typ zabezpieczenia lakieru ochronnego, jakim blacha została pokryta. Najtańsze lakiery poliestrowe z połyskiem mogłyby mieć gwarancję jedynie na 10 lat. Lakier poliuretanowy to zazwyczaj 30 lat gwarancji.
blachodachówka

Autor: Grupa Archicom
Źródło: www.archicom.pl
Największą ostrożność w czasie doboru jakości blachodachówek należy zachować wznosząc dom w obszarach o znacznym zanieczyszczeniu tlenkiem siarki lub w miastach nadmorskich o średnim lub relatywnie dużym zasoleniu.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Inne tego typu treści zobaczysz również tutaj zbiorniki stalowe na wodę.

W takich regionach zaleca się stosować droższe blachodachówki z powłoką z polaru lub z PVDF. Jeśli chodzi o typy powłok stosowanych na blachodachówkach, to warstwą wystarczająca dla większej części sprzedawanych blachodachówek jest kolorowa warstwa z tworzywa.

Takie blachy powlekane, mają znacznie dłuższą trwałość niż blachy ocynkowane albo pokryte alucynkiem – ich trwałość określa się nawet na 45 lat. Nie wymagają także konserwacji przez 15-30 lat.