Grzanie powietrzem – typy nagrzewnic

Duże koszty grzania zmuszają projektantów jak też inwestorów do szukania podejść, dzięki jakim przyrządu grzewcze i ich użytkowanie będą stanowić jedynie nieduży odsetek kosztów powiązanych z kosztami użytkowania obiektu.
Nierzadko optymalnym podejściem bywają nagrzewnice powietrza, tzw. dmuchawy.

podłoże

Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza elektryczne

Źródło: http://www.morguefile.com/
Prosty i wydajny system nagrzewania gorącym powietrzem gwarantuje prędkie uzyskanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach produkcyjnych, składach albo warsztatach.

Pamiętaj, że aby zdobyć interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz znaleźć odpowiednie źródło – zatem obejrzyj serwis (http://www.ocieplaniepianapur.pl/), tam odnajdziesz wciągające fakty.

Z reguły spotykany podział nagrzewnic ze względu na wariant paliwa będą to: nagrzewnice powietrza elektryczne, dmuchawy olejowe oraz gazowe. Następna klasyfikacja uwzględnia tryb odprowadzenia spalin oraz dzieli urządzenia na dwie grupy. Modele bez odprowadzenie spalin mogą być wykorzystywane jedynie w otwartych lub półotwartych przestrzeniach, z kolei nagrzewnice z odprowadzeniem spalin znajdują zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach. Nierzadko mają możność kanałowego rozprowadzenia ciepłego powietrza do wnętrz. Dodatkowo wyposażenie przyrządu w tak zwany wymiennik ciepła zapewnia odzysk ciepła ze spalin, które nie mieszają się na powrót z powietrzem nawiewanym i odprowadzane zostają poza obiekt. Istnieją również jednostki wiszące, jakie odnajdują szerokie użycie w ogrodnictwie – nadmuch gorącego powietrza następuje od góry, co nie oddziałuje negatywnie na roślinki.

Z kolei wentylatorowe nagrzewnice elektryczne są przydatne zarówno podczas okresowych prac budowlanych jak także do grzania warsztatów, magazynów, biur itp. w sposób ciągły. Mogą być one także używane do osuszania nowobudowanych budynków.