Ocal swój budynek przed pożarem – na co warto zwrócić uwagę

Liczba pożarów, które wybuchają w budowlach jednorodzinnych jest niepokojąca. Stąd warto zadbać o bezpieczeństwo naszego domku, by nie dołączyć do grona osób, jakie ucierpiały z powodu ognia.

zamek

Autor: Winkhaus
Źródło: Winkhaus
Pożar, to tragedia, jaka zdarzyć może się w każdym budynku. Niestety, całkiem często dochodzi do pożarów na skutek naszej bezmyślności, lecz również omyłek i niedbalstw. Jednym z możliwych powodów pożarów mogą być kłopoty związane z instalacjami elektryczną albo gazową.

Interesuje Cię omawiany materiał? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe oryginalne www (https://budsport.pl/blog/), które też na pewno Cię zaabsorbuje.

Miejmy na uwadze, iż instalacje muszą być poprawnie zaprojektowane. Miejmy na uwadze, że instalacje gazowa i elektryczna powinny zatwierdzone być przez osobę z uprawnieniami. Najlepiej również, aby wykonał je zawodowiec. Wtenczas będziemy mieć zupełną pewność, iż będą one sprawne oraz bezpieczne. Próba samodzielnego dokonywania modyfikacji jest obarczona ogromnym ryzykiem, że nie będzie działać sprawnie, a co gorsza – może spowodować pożar.

sypialnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

autostrada

Autor: Greg Neate
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również pomyśleć o budowlanych materiałach, jakie spowodują, iż nasz budynek będzie o wiele bardziej odporny na takie zagrożenia. Wybierając materiały budowlane zwracajmy zatem baczność na tak zwaną ich klasę palności. Przestrzegajmy również reguł tyczących się właściwej izolacji pieca. Pasywną przeciwpożarową ochronę zapewniają niezapalne materiały izolacyjne, taki jak dla przykładu wełna skalna. Zazwyczaj stosuje się ją do ocieplenia mansard, jednakże wełną skalną z powodzeniem możemy docieplać też ściany domków.

Stosowana bywa też do izolacji poniektórych elementów grzewczej instalacji, czy wspomnianych kominków domowych. Niełatwopalna izolacja posiada tę zaletę, że w razie zaprószenia się ognia, nie rozprzestrzeni go.