Czy warto zadaszyć taras?

Taras jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w ogródku. Tam właśnie można spędzać czas wolny z rodziną, posilać się, czytać bądź zwyczajnie cieszyć się zielonością.

Niestety, jakimś ograniczeniem uniemożliwiającym przebywanie na tarasie bywają labilne, niepomyślne warunki pogodowe. Jak możemy temu zaradzić? Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie daszka. Właściciele tarasów czasem zastanawiają się czy zadaszenie tarasu jest nieodzownością.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej klucz szwedzki a francuski na omawiany wątek – informacje będą z pewnością bardzo wciągające, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Rozwiązanie takie ma swe negatywy oraz atuty, jednakże te drugie na pewno dominują. Poza oczywistym podniesieniem kosztów inwestycji, ograniczeniem oświetlenia, konstrukcja z pewnością zdobywa na funkcjonalności. Taras z zadaszeniem prezentuje się doskonale, ochrania użytkowników przed nadmiernym nasłonecznieniem i atmosferycznymi opadami. Zadaszenie na dodatek osłoni ogrodowe meble jak też sam taras powiększając czas eksploatacji drewna, kamienia, cegły albo innego materiału.

dom - kadr

Autor: Christoph Freitag
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zbudowane zadaszenie tarasu doskonale harmonizuje z ogrodem. Zarazem jego kształt jak też kolorystyka nawiązują do wyglądu budynku. Do osłony tarasu od strony północnej używać należy materiałów przepuszczających naturalne światło bądź zainstalować w daszku okienko. Jeśli zaś zadaszenie ma spełniać tylko dekoracyjną funkcję, warto postawić na utworzenie żywej osłony z roślin. W przypadku posiadania ogromnego tarasu, skutecznym oraz tanim rozwiązaniem może być nabycie tzw. markizy tarasowej.

To wyłącznie pojedyncze przykłady, gdyż w handlu osiągalne są przeróżne typy zadaszenia, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba zorientować się w temacie oraz wybrać rozwiązanie optymalne.