Czym jest krzemian sodu, jak trzeba go magazynować i jakie posiada cechy?

Sól krzemowa nazywana także krzemianem sodowym jest białym, pylistym proszkiem, doskonale rozpuszczalnym w wodzie. Można też napotkać inne moduły molowy oraz ciężary nasypowe krzemianów suszonych, które wykonywane są wg.

indywidualnych wskazówek klientów.
porady

Autor: avda-foto
Źródło: http://www.flickr.com
Taki krzemian sodowy stosowany jest do produkcji preparatów myjących, myjąco-dezynfekujących oraz myjąco-czyszczących. Jest także składnikiem wyrobów chemii gospodarczej czy innych środków chemicznych. Ze względu na dużą alkaliczność taki krzemian sodowy działa drażniąco na błony śluzowe oraz cerę. Powoduje również niezwykle poważne uszkodzenia oczu. Poleca się pracę w specjalistycznych maskach przeciwpyłowych i we właściwych okularach ochronnych. Jest to preparat niepalny oraz nie podtrzymuje procesu palenia. Krzemian sodowy jest pakowany w worki polietylenowe, big-bagi czy w papierowe torby z wkładką PE.
Produkt ten nie jest produktem określanym jako niebezpieczny produkt w rozumieniu przepisów ADR oraz RID. Produkt tego typu trzeba składować w chłodnym oraz suchym miejscu. Jeżeli chodzi o recykling odpadów, to produkt taki ma relatywnie wysokie PH. Kiedy jest rozsypany i tworzy odpad, to trzeba zebrać go do worków lub pojemników. Muszą być one odporne na działanie tego preparatu, a potem należy go zneutralizować. Pozostałości po zgrubnym zebraniu należy spłukać bardzo dużą ilością wody. Metakrzemian sodu jest towarem ogólnie dostępnym na rynku. Przykładowo opakowanie o masie kilograma oferowane jest w cenie ok.

Dzisiaj niełatwo o dobre i wiarygodne omówienie (https://bestem.com.pl/produkty/) odnośnie opisywanej problematyki, jednak jeśli chcesz takie przeczytać, to po prostu kliknij ten link.

trzydzieści złotych. oczywiście można go kupić także w o wiele mniejszych opakowaniach np. o wadze 100 lub 200 g. Do nabycia jest w internecie.

Jest używany jako składnik kąpieli mycia oraz odtłuszczania i do efektownych doświadczeń. Sprzedawane towary w internecie są produktami oznakowanymi zgodnie z GHS. Na etykietach posiadają termin ważności 2-5 lat od daty wyprodukowania zależnie od substancji.